YAZARLAR Füsun SU
12
14
16
18
12/06/2017 08:37
Altüst oldum diye sızlanmam ben, büyüyemem eğer değişmezsem

Hiç lunaparka  gidip, santrifüjlü oyuncaklara bindiniz mi? Hani şu kendi ekseni etrafında son sürat dönerken birden durup ters yöne dönenlere? Tüm dünya orada, sizin dışınızda deli gibi dönmektedir ve merkezde yalnızca siz varsınızdır. Dikkatinizi, fırıl fırıl dönmekte olan dışarıya vermeye, hele ki herhangi bir nesneye, görüntüye tutunmaya kalkarsanız her şey karışır, darmadağın allak bullak olur. Mideniz bulanmaya, başınız dönmeye başlayabilir. Hastalık halidir hissedilen. Oysa tüm dikkatinizi, kendinizde, içinizde odaklar ve teslim olursanız bundan keyif bile alırsınız. Sanki bir tek siz varsınızdır ve hatta siz olarak düşünüp ifade ettiğiniz beden bile değildir orada olan. Yalnızca bir merkezde olma halidir. Ve merkezin dışında da, tüm çevrenizi, tüm dünyayı, tüm evreni kapsayanın bu merkezde ve dengede olma halinizin olduğunu ve bunun varoluş biçiminiz olduğunu deneyimleyebilirsiniz.

Aynı, yaşamda olduğu gibi. Dışarıda olup biten her şey olmakta ya da oldu. Geçmiş ve gelecek buna dahil, olmakta ya da oldu. Sen ya da ben ise kendi merkezlerimiz içinde nefesimizle, düşünce sistemimizle olup biteni izlemekteyiz. Dünya deli gibi dönüp dururken, dengede ve sağlıklı kalmak, hatta şimdiye kadar taşıdığımız arızaların şimdide düzelmesi mümkün. Kendi içselimize, özümüze doğru hareket ettikçe, eşzamanlı olarak dışa doğru bu farkındalık alanının genişlediğine ve tüm her şeyi kapsadığına tanıklık ederiz. Farkındalık enerjisini nereye odaklarsak, onun enerjisini, kapsamını, alanını büyütürüz. İçimize yolculukta deneyimlediğimiz, aslolan şey HAKİKAT’tir ve mucizelerin gerçekleştiği yolculuk tam da burasıdır. Farkındalık yoluyla bütünleştiğimiz HAKİKAT yaratımın kaynağıdır ve sahip olduğumuz insan bedeni içinde, dünya gerçeği dahilinde en mükemmel ihtimalleri yaratmaya başlarız. Oysa, duygu ve düşüncelerimizi şimdiki an’dan ne kadar uzaklaştırırsak, o kadar çok takılırız geçmişe, alışkanlıklarımıza ya da beklenti ve hayallerimize, aynı lunaparktaki santrifüjlü oyuncakta olduğu  gibi.

Kendi yaşam yolculuğumda, şimdiye dek deneyimlediğim tüm durumlara ve hayatıma giren herkese yalnızca kendi düşüncelerim yoluyla anlam yüklediğimi fark etmem için, duvarlara toslamam, derin depresyonlar atlatmam ve kendi varoluşumun amacını sorgulamam gerekiyormuş.

Nefes aldığımız ilk günden itibaren, tanıklık ettiğimiz her an, duygu katmanları ile şekilleniyor. Gerçekte bize ait olmayan, yalnızca içine doğarak bedenlendiğimiz koşulları zaman içinde benimsiyoruz. Aile, okul, sosyal toplum, TV, radyo, gazete, dergi gibi dış kaynaklarca sürekli bombardıman halindeyiz. Bu dış kaynaklar vesilesi ile yaşama karşı bir çok inanç geliştiriyoruz. Hayatla birlikte akmak yerine, sıkı sıkıya tutunduğumuz bu inançları sahipleniyor ve farkında olmadan dış kaynaklı inançlar tarafından yarattığımız hayallerin peşinde koşuyoruz. Sonra bu maratona, “benim kaderim, benim hayatım” diyoruz. Dünyaya belki muhasebeci olmak için değil, kek yapmak için gelmişsindir, ya da bir cerrah değil de bir bahçıvan olarak mutlu olacaksındır.

Geçen ay yayınladığım UMA isimli albümümümde yer alan ALTÜST şarkımın çıkışı bu tecrübeme dayanıyor. Ailemin ve sosyal hayatımın bana empoze ettiği mükemmel renklerden oluşan tabloyu çizmiştim ama ne yazık ki o tablonun içinde “ben” yoktum. Bunu fark ettiğimde dünyam altüst oldu. Dışarıya odaklanmak yerine, kendi içime odaklandığımda ise, altüst oluyor gibi görünen dünyamın bambaşka renklerini gördüm. Ve bu mükemmeldi. Çünkü, elde ettiğim yeni vizyon bana mucizelerimi getiriyordu. Varlığım, aynı senin varlığın gibi çok daha büyük bir amaç için bu yolculukta deneyim kazanıyordu.

Altüst olabilirsin. Ancak, hiçbir konuma, duruma, kişiye tutunmazsan, yalnızca gelişir, büyür ve su gibi akarsın. Diğer türlü tutunduğun ve bırakmadığın her şey seni daha çok sarsacaktır.

BİRER BİRER YIKILDI DUVARLARIM

TEKER TEKER YOKOLDU İNANÇLARIM
DERİN SULARDA BOĞULURUM SANDIM

HALKA HALKA KIRILDI ZİNCİRLERİM
NASILDA DÜŞTÜ MASKELERİM
ÇIRILÇIPLAK KALIRIM SANDIM

ALIŞKANLIKLAR ENGEL OLSA DA
KASİS YAPSALAR HEP YOLUMA
UÇUP GİTTİ HER NE VARSA
HIZLA GİRDİĞİM VİRAJLARDA
HIZLA GİRDİĞİM TÜM VİRAJLARDA

SEN SANDIĞIM BEN SAYDIĞIM
ANLAM YÜKLEYİP DURDUKLARIM
SİLİNİVERDİ ANILARIMDAN
KAYBOLUP GİTTİ HAFIZAMDAN
YOKOLUVERDİ ANILARIMDAN

HAYATIN ALTI DA BİR ÜSTÜ DE BİR
YAŞAM DEDİĞİN YER KALBİNDEDİR
ALTÜST OLDUM DİYE SIZLANMAM BEN

BÜYÜYEMEM  EĞER  DEĞİŞMEZSEM
BÜYÜYEMEM  DEĞİŞMEZSEM

Tam da yeri gelmişken, Mevlana Celaleddin Rumi’nin sözünü bir kez daha paylaşmak isterim sizinle:

“ Hakk’ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. " Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir" diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?”

ALTÜST isimli şarkıma aşağıdaki linkten keyifle dinleyiniz :

https://www.youtube.com/watch?v=yoAdKmJHKbc

AŞK’la…

“füsunSu kimdir” diye merak edenler için benden birkaç cümle :

Yaz sıcağında, Antalya’da Füsun Balta olarak doğdum. ODTÜ’de Mimarlık, İÜ’de Müzikal okudum. Füsun Coşkun olarak kariyer yaptım, müzik yaptım. Yine Füsun Coşkun olarak, Eurovision, Discovery vb yarışmalar sonrası “Sarhoş” albümümü yayınladım. TRT FM’de canlı, naklen konserler yaptım. “Dünyanın en muhteşem deneyimi” diye nitelendirdiğim kızımla birlikte büyümeyi seçtim. Bir gün kanserimle tanıştım, duvara tosladım, altüst oldum, paramparça oldum. İyi ki de öyle olmuş. Yaşamımda yanlış yere oturmuş olan tüm parçalar doğru yerlerini buldu, bulmaca çözüldü. Hayatın altı ve üstü birdi, belki daha iyiydi. Kanser dönemi faydasını gördüğüm nefesle ve zihin dönüşüm sistemleri ile yol alıyorum.  “DNA”  isimli, kendi dönüşüm hikayemi anlattığım albümümle müziğe geri döndüm. Tüm isimleri geride bıraktım, en DERİN NİYET’im AŞK’la, “su” olup akmayı seçtim, füsunSu oldum…  2017 yılı Mayıs ayında “UMA” isimli, yine kendi UYAN’ış yolculuğumu anlattığım üçleme albümüm sizlerle buluştu.

Müzisyen, nefes terapisti, bir de www.guncelkadin.com.tr‘nin verdiği  “yazarlık” sıfatı ile size ulaşıyorum. Kalbinize AŞK’la dokunabildiysem, ne ala…   www.fusunsu.com‘dan albümlerime ulaşabilirsiniz. Paylaşım ve dönüşümlerinizi merakla bekliyorum.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :