YAZARLAR Figen Sözen
12
14
16
18
24/06/2017 00:09
Duygular detoks

 Merhabalar;  Güncel Kadın sitesinde ilk yazım. Bundan sonra  her ay sizlerle farklı yazılarla birlikte olacağım. Umarım yazılarımı beğenirsiniz.  

 Sizinle birlikte olmaya başlamanın heyecanını yaşıyorum.Çevredeki değişiklikleri ,rengarenk çiçeklenmeleri ,doğanın kıpırdanışını yüreğimde de hissediyorum. Ruhum ayak uyduruyor bu ahenge.... Mevsimler gelir geçer ruhlar peki dinginliği mi tercih eder!En kuvvetli fırtınalar yürekte kopar da nice sevdalar alabora olur.Sağanakların en gök gürültülüsü göz pınarlarında taşkınlar yaratır.

Ruhumuzdaki hüzünler sarının üç beş tonu görselliğinde aheste aheste bizi terk eyleyip başka ruhlarda yapılanırlar. Ruh arınırken bir bahar tazeliğinde beden yenilenir capcanlı olup gözlere fer gelir.

Bakışlara büyülü bir ışıltı yansır.İnsanoğlu tüm zorluklar ,yaşanan bunca yolsuzluk adaletsizlik içinde riyakarlığın alabildiğince fire verdiği kaoslarda dahi filiz verecek bir çıkış yolu bulur ve şahane bir görsellikte yeşerir.

Bunun kaynağı inanmak, güvenmek, defalarca tökezlense dahi bir gıdım bile yüksünmeden yokuşları aşmak dikenli teller kanatsa dahi aynı kararlılıkta çıkışa angaje olabilmek.Bazen ortamlarda bakıyorum da bir ahu kızımız ''yok,unutamam.Yeri doldurulamaz sevdamın '' diye inci misali göz yaşları   heba olurken üç beş gün sonrası yanında yağız bir delikanlıyla arz-ı endam ediveriyor.                                                                

Bazen de iş adamı tüm mal varlığını yitirmiş meteliğe kurşun atıp uçan kuşa borcunun kaydını kuydunu yaparken anka kuşu misali küllerinden yeniden doğmuş hatta doğmakla kalmamış eskisinden çok daha evla bir duruma uzun atlamalı bir geçiş yapmış.                                                                                                                                              Ama uzun ama kısa ama orta vade de yaşam bize görünür ya da görünmez bir sürü olanaklar serpiştirmekte.Varsın gönül gözünüz açık olsun.Bunun kafi geleceğini sanıyorsanız yanılgı içindesiniz çok sevgili okurlar...

Mental ve tinsel bir ahenk bütünlüğünü yakalayabilene ne ala...Yok aksi halde defolu ilişkiler dikişi tutturulamayan işler uzun eşek oyunu misali zorlar da zorlaarrr....       Önümüze bakalım.Yaz tüm ihtişamı ,pırıl pırıl denizi,içimizi ısıtan sıcağı,rengarenk farklı tatları içeren zengin meyve çeşitlerinin görselliğiyle gözümüze fevkaladenin fevkinde bir festivalvarilik yaşatırken dilde ki papillalar da bayram havasını dibine dek yaşamakta...                                                                                                                             Ya doludizgin duyumsanan yaz sevdalarına ne demeli!Kelimelere dökmek dahi büyük maharet ister.Yıllanmış bir çınar ağacı gibi olur kimi defa...Bazen de tusunami edasıyla arkada enkaz bırakır...Ya da bir bakmışsın umulmadık kilometre taşları sınırlı hayatını istimlak edivermiş.                                                                                                   Sıcağını iliklerimize dek hissettiğimiz güpgüzel yaz hayata yeniden format atmak gibidir.Başlangıçtır.

Teodora Doni , ne güzel der ; '' Peki,Güneşi ellerinle göğünden aldın mı hiç Kalbinde aydınlığı her an taşımak için..'' Hoş kalın                                                                             Sevgiyle kalın...                                                                                                                                        

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :