El Bebek Gül Bebek Derneği, Prima’nın Desteğiyle Anne Uyum Bebek odasını açtı

16 Mart 2018 Cuma 08:00
12
14
16
18

Anne ve bebeklerin hayatlarını iyileştirmeyi amaçlayan Prima ve El Bebek Gül Bebek Derneği’nin gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projesi sonucunda hayata geçirilen “Anne Bebek Uyum Odası” açıldı.

Türkiye’de 30 yıldır yenilikçi ürünleriyle bebeklerin sağlıklı, mutlu gelişimlerine katkı sağlamak için çalışan, prematüre bebeklerin mücadelesine destek olmak için yenidoğan yoğun bakım ünitesi hemşireleriyle birlikte tasarladığı prematüre bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima El Bebek Gül Bebek Derneği ile de bir sosyal sorumluluk kampanyasına imza attı.

Prima, derneğin prematüre bebekler ve ailelerine destek olmak amacıyla yürüttüğü faaliyetlere aktarılmak üzere Anne Bebek Fonu’na bağış yaptı. Bu fon ile prematüre bebeklerin ve annelerin sağlıklı iletişim kurulabilmesini sağlayan bir bakım ünitesinin yapılması hedeflendi. Proje sonunda, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Servisi’nde Anne Bebek Uyum Odası açıldı.

Anne iyi olursa bebek de iyi olur

Türkiye’de prematüre aile ve bebeklere destek olmaktan büyük heyecan ve mutluluk duyduklarını belirten Prima Marka Müdürü Gözde Özkan “Türkiye’de doğan her 10 bebekten 1’i dünyaya prematüre olarak geliyor ve hayata tutunmak için özel bir bakıma ihtiyaç duyuyor. Biz de 30 yıldır Türkiye’de bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkıda bulunmak için çalışan Prima olarak, prematüre bebeklerin ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan prematüre bebek bezini hastanelere bağışladık ve El Bebek Derneği’nin çalışmalarına destek sağladık. Bir prematüre annesi olarak bu çalışmaların bir meyvesi olan Anne Bebek Uyum Odası’nın hem anneler hem de bebekler için çok yararlı olacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

Anne Bebek Uyum Odası’nın, prematüre bebeği olan annelerin bebekleriyle erken dönemlerden itibaren buluşabilmesi açısından çok önemli bir alan olduğunu dile getiren El Bebek Gül Bebek Derneği Başkanı İlknur Okay, “Anne iyi olursa bebek de iyi olur mottosuyla hayata geçirdiğimiz Anne ve Bebek Uyum Odası’na verdiği destekten dolayı Prima’ya çok teşekkür ediyoruz. Bu odanın, zamanından önce doğarak doktor ve hemşirelerimize emanet ettiğimiz prematüre bebeklerimiz ve annelerinin mümkün olan en sık şekilde temas etmelerini, anne-bebek bağının güvenli şekilde kurulmasını ve annenin sütünün arttırılmasını sağlayacağına inanıyoruz. ” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Gaziantep’te “Yerel Yönetimde Kadın Akademisi”
» Mutluluğun öğrenilebileceğini hiç düşündünüz mü?
» Yasemin Şefik’in bu haftaki konuğu Ayşen oldu!
» Gaziantep’in Kültürel Kokusu görücüye çıktı
» Buket Uzuner yeni kitap müjdesini Hepsitv’de verdi
» Koçtaş büyümeye ’Fix’lendi
» Türk çocuklarını hayata bağlamak için teknoloji ve yatak odası gerekiyor
» İzmir Modeli için geldiler
» Sabahattin Ali unutulmadı!
» Sadri Alışık ve Çolpan İlhan Sergisi’ne Duygusal açılış
» 21 yaş altı gençlık ’Benim Festivalim’’
» Ünlü oyuncu Engin Akyürek’den ‘’Sessizlik’’ adlı kitab
» İzmir’in "Tarım Bayramı
» Saran’dan sağlıklı nesiller için yeni bir etkinlik!
» Ray-Ban yılın en çool markası seçildi!
» Ben anneyim
» 4 Gün İstanbul 3 gün mandıra
» Tasarımcı gençler vitrine çıktı
» Citroën CEO’su Linda Jackson 2018 yılının en iyi otomotiv yöneticisi seçildi
» Asya ve Avrupa Kadın Müzeleri Konferansı’nın ilki İstanbul’da yapılıyor
» Türkiye’nin en medyatik şehirleri belli oldu
» Meme kanserine karşı zumba
» Kuru meyve sektörü 6 ülkeyi hedef pazar seçti
» Mutfağın ustalarına emek ödülü
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’