Dolunayda yüzme keyfi

07 Ekim 2017 Cumartesi 17:00
12
14
16
18

6. Uluslararası Arena Aquamaster Yüzme Şampiyonası Türkiye’de ilk kez yapılan Profilo Full Moon Meet Dolunayda Yüzme Yarışı ile start aldı. Profilo sponsorluğunda ilk kez yapılan dolunayda yüzme yarışı, heyecanlı olduğu kadar renkli görüntülere de sahne oldu.

Türkiye’de ilk defa Profilo sponsorluğunda gerçekleştirilen dolunayda yüzme yarışı, Bodrum’da yapıldı. Muğla Valiliği’nin himayesinde, Türkiye Yüzme Federasyonu ve Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile işbirliği kapsamında gerçekleştirilen 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında düzenlenen Profilo Full Moon Meet Yüzme Yarışında yaşanan anlar, görülmeye değerdi. Yüzücüler Türkiye’de bir ilki deneyimlerken, alacakaranlıkta fosforlu bileklikleriyle oluşturdukları muhteşem yakamozlarla izleyenleri büyüledi.

270 yüzücünün 500 metrelik parkuru dolunayda yüzdüğü Profilo Full Moon Meet’te Bayanlar’da Bige Vardar birinci olurken, Merve Melek Şendil ikinci, Ruth Hatton üçüncü oldu. Erkeklerde ise Denizhan Dağdelen birinciliği göğüslerken, Tolga Öcal ikinci, Emrah Özsevim üçüncü oldu.

Seçkin: “Her Yarışın Sonunda Dayanıklı Olan Kazanır”

Yüzme sporunu, hem fiziksel hem zihinsel dayanıklılık gerektirmesi ve bir insanın ömrü boyunca yapabileceği nadir sporlardan biri olması nedeniyle çok önemsediklerini belirten Profilo Pazarlama Müdürü Burcu Seçkin, “6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası kapsamında, Profilo Full Moon Meet ve açık su yüzme maratonu içindeki 6.000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru’nun sponsorluğunu üstlenmekten büyük mutluluk duyduk” dedi. Seçkin, şunları söyledi:

“Büyük bir heyecanla beklediğimiz ve izlerken büyük bir keyif aldığımız Profilo Full Moon Meet yarışına oldukça yoğun talep oldu. 270 sporcunun yer aldığı yarış, hepimize keyifli bir deneyim yaşattı. Pazar günü gerçekleşecek 6.000 metre Profilo Dayanıklılık Parkuru ise gerçek bir disiplin ve dayanıklılık gerektiren zorlu bir parkur olacak ve dayanıklı olan kazanacak.”

6 Ekim Cuma akşamı saat 19.00’da Profilo Full Moon Meet Yüzme Yarışı ile başlayan 6. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası, Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak yarışların ardından 8 Ekim Pazar günü saat 14:00’te gerçekleştirilecek ödül töreni ile sona erecek.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» "Sertifikalı" babalar
» İzmir Körfezi geçiş otobanı tartışmaları büyüyor
» Ünlü anneler yarıyıl kahvaltısında buluştu
» Evlilik Okulu 34. dönem mezunlarını verdi
» Yeni pastacı çırakları bu kursta yetişiyor
» Karşıyaka Belediyesi Edebiyat Ödülleri dağıtacak
» Alkışlar, Nilüfer Kadın Korosu’na
» Nurgül Yeşilçay: Sahte onur belgesi bulunmuş kırtasiyede
» Kadıköy Çocuk Kültür Merkezi açıldı
» Kayak yaparken bunlara dikkat edin!
» BİSİM 4 yaşında
» Burada dört mevsim ‘yaz’
» Lösev’li gençler buluştu
» Hülya Koçyiğit Üsküdarlılarla buluştu
» Uzman Psikolog Aycan Bulut, sömestr tatili için ailelere bazı öneriler
» Fotoğraflarla anılardaki Karşıyaka
» Güliz Ayla : ’Sadece benim güzel, ben şarkı söylerim deyince olmuyormuş’
» Geleceğin ressamları yetişiyor
» 22. Aydın Doğan Ödülü Arif Sağ’ın
» Kırşehir’de resim yarışması
» Öğrenciler hem öğrenecek hem eğlenecek
» Devecilik sempozyumu başladı
» 2017’nin “Anne Dostu Ürün” Ödülü sahibini buldu
» TÜSİAD’ın ismi “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” oldu
» TÜSİAD’ın ismi “Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği” oldu