Dolgun ve simetrik dudaklar için; bire bir buçuk

15 Mart 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Dolgun, hacimli ve simetrik dudaklar, her kadının hayali. Ancak dudağın yüze oranı gibi dudağın kendi içinde oranı da güzelliği belirleyen ana unsurlardan biri. Uzmanlara göre orantılı bir dudak görünümü için alt dudak, üst dudağın bir buçuk katı büyüklükte olmalı. Bu oranı yakalamaksa ‘küçük bir dokunuş’la mümkün.

İnce, simetrik olmayan dudaklar için dolgunlaştırıcı rujlar, parlatıcı gibi makyaj hileleri, hızlı bir çözüm gibi görünse de etkisi oldukça sınırlı.Oysa doğal, hacimli ve orantılı dudaklara sahip olmak için ‘küçük bir dokunuş’ yeterli. Her ne kadar tüm kadınların hayli dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak olsa da uzmanlar yüz ile orantılı dudağın daha güzel bir görünüm oluşturduğunu belirtiyor. Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu’ya göre, dudağın yüz ile orantısının yanı sıra kendi içinde orantısı da önemli.

Kişiye özel küçük bir dokunuş ile yüze uygun dudaklar

Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu; “Kadınlar dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak istiyor. Fakat bir kişi bir odaya girdiğinde ilk dikkat çekecek yeri dudakları olmamalı.Dermal dolgu ile dudaklarınızın konturunu değiştirebilir, hacim ve dolgunluk kazandırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken abartıya kaçmayın. Doktor tarafından doğru noktalara gereken dozda yapılan dermal dolgu uygulamaları, kişiyi karikatürize etmez. Bunun için öncelikle uygun aday olup olmadığınızı öğrenin. Yüzünüzün kişiselleştirilmiş bir planla değerlendirilmesi gerekir. Kişiye özel uygulama önemli, yüze uygun dudak kişinin bütünlüğünü bozmamalı ve başkasının dudağı gibi olsun yaklaşımı ise doğru değildir. Dudaklar için en doğru oran alt dudağın üst dudağa oranla bir buçuk katı daha büyük olmasıdır.

Dudağınızdaki ince alanlara hacim kazandırarak daha simetrik dudaklara sahip olunabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu “Her gülümsediğimizde veya konuştuğumuzda, ağız çevremizde zamanla çizgiler ve kırışıklıklar belirir. Yüzümüzdeki kemik yapısı zamanla değişir. Dudaklarımızı destekleyen kemik yapısı vücut tarafından absorbe edilmeye başlar ve o kemiğin desteği olmadan dudaklarınız daha ince ve düz görünür. Cildimizdeki Hyaluronik asit (HA) zamanla azalır ve bu da cildimizin elastikliğini kaybetmesine sebep oluyor. Tekrar eden gülümsemelerimizle dudak kenarlarımızda küçük çizgiler (Marionette çizgileri) belirmeye başlar. İlerleyen yıllara bağlı deri altı hacim kaybı ve yüzün yerçekimi etkisi ile aşağı doğru sarkması sonucu oluşturur. Bazı kişilerde daha derin olarak görülebilirler. Marionette çizgilerinin evresine göre uygun dermal dolgu kullanımı ile bu istenmeyen görünümün önüne rahatlıkla geçilebilmektedir.”önerisinde bulunuyor.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Estetik sonrası bunları tüketin!
» Burun estetiği sadece estetik amaçlı değildir
» Burun estetiğinde amaç mutluluk verici sonuçlar!
» Zayıflama ameliyatları sonrası yalnız değilsiniz
» Türk kadınlarına makyaj çok yakışıyor
» 70 kilo verdi, şimdi sıra estetikte
» Sönük kalçalara ameliyatsız estetik
» Tırnak batmasını önlemek için 7 altın kural
» Yaz biter, cilt lekeleriyle mücadele başlar...
» Bölgesel yağlarınızı sevin, hem de çok sevin!
» Sonbaharda kendinizi yenileyin
» Japon Prensesinden Sonra Tırnak Tasarımında Moda ‘Türk Bayrağı’
» Üniversite öncesi estetik telaşı
» Kum saati vücut hatları 2019 trendi
» 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Pantene yıldızı parlayanlar ödülleri’nin sahipleri belli oldu!
» Akıllı güzellik cihazından kişiye özel cilt bakımında dev atılım
» Kreminizi kokusuna değil içeriğine göre seçin
» Sonbahar Yaklaşırken, ışıltılı ve serbest saçlarınız ile göz kamaştırın
» Akne ilacını, dermatoloji uzmanı gözetiminde güvenle kullanabilirsiniz
» Kaşlarınızı sonbahar depresyonuna teslim etmeyin
» Burun botoksu ile hareketli deliklere son!
» 1 saatte Hollywood yanağı
» Brezilya poposu, kadınlar arasında en gözde estetik oldu
» TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a tziyaretinde bulundu
» Kusursuzluk bacaklar