Dolgun ve simetrik dudaklar için; bire bir buçuk

15 Mart 2018 Perşembe 12:00
12
14
16
18

Dolgun, hacimli ve simetrik dudaklar, her kadının hayali. Ancak dudağın yüze oranı gibi dudağın kendi içinde oranı da güzelliği belirleyen ana unsurlardan biri. Uzmanlara göre orantılı bir dudak görünümü için alt dudak, üst dudağın bir buçuk katı büyüklükte olmalı. Bu oranı yakalamaksa ‘küçük bir dokunuş’la mümkün.

İnce, simetrik olmayan dudaklar için dolgunlaştırıcı rujlar, parlatıcı gibi makyaj hileleri, hızlı bir çözüm gibi görünse de etkisi oldukça sınırlı.Oysa doğal, hacimli ve orantılı dudaklara sahip olmak için ‘küçük bir dokunuş’ yeterli. Her ne kadar tüm kadınların hayli dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak olsa da uzmanlar yüz ile orantılı dudağın daha güzel bir görünüm oluşturduğunu belirtiyor. Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu’ya göre, dudağın yüz ile orantısının yanı sıra kendi içinde orantısı da önemli.

Kişiye özel küçük bir dokunuş ile yüze uygun dudaklar

Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu; “Kadınlar dolgun ve hacimli dudaklara sahip olmak istiyor. Fakat bir kişi bir odaya girdiğinde ilk dikkat çekecek yeri dudakları olmamalı.Dermal dolgu ile dudaklarınızın konturunu değiştirebilir, hacim ve dolgunluk kazandırabilirsiniz. Ancak bunu yaparken abartıya kaçmayın. Doktor tarafından doğru noktalara gereken dozda yapılan dermal dolgu uygulamaları, kişiyi karikatürize etmez. Bunun için öncelikle uygun aday olup olmadığınızı öğrenin. Yüzünüzün kişiselleştirilmiş bir planla değerlendirilmesi gerekir. Kişiye özel uygulama önemli, yüze uygun dudak kişinin bütünlüğünü bozmamalı ve başkasının dudağı gibi olsun yaklaşımı ise doğru değildir. Dudaklar için en doğru oran alt dudağın üst dudağa oranla bir buçuk katı daha büyük olmasıdır.

Dudağınızdaki ince alanlara hacim kazandırarak daha simetrik dudaklara sahip olunabileceğini belirten Estetik ve Plastik Cerrah Dr. Alpaslan Topçu “Her gülümsediğimizde veya konuştuğumuzda, ağız çevremizde zamanla çizgiler ve kırışıklıklar belirir. Yüzümüzdeki kemik yapısı zamanla değişir. Dudaklarımızı destekleyen kemik yapısı vücut tarafından absorbe edilmeye başlar ve o kemiğin desteği olmadan dudaklarınız daha ince ve düz görünür. Cildimizdeki Hyaluronik asit (HA) zamanla azalır ve bu da cildimizin elastikliğini kaybetmesine sebep oluyor. Tekrar eden gülümsemelerimizle dudak kenarlarımızda küçük çizgiler (Marionette çizgileri) belirmeye başlar. İlerleyen yıllara bağlı deri altı hacim kaybı ve yüzün yerçekimi etkisi ile aşağı doğru sarkması sonucu oluşturur. Bazı kişilerde daha derin olarak görülebilirler. Marionette çizgilerinin evresine göre uygun dermal dolgu kullanımı ile bu istenmeyen görünümün önüne rahatlıkla geçilebilmektedir.”önerisinde bulunuyor.

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Akne ilacını, dermatoloji uzmanı gözetiminde güvenle kullanabilirsiniz
» Kaşlarınızı sonbahar depresyonuna teslim etmeyin
» Burun botoksu ile hareketli deliklere son!
» 1 saatte Hollywood yanağı
» Brezilya poposu, kadınlar arasında en gözde estetik oldu
» TOBB Samsun Kadın Girişimciler Kurulu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’a tziyaretinde bulundu
» Kusursuzluk bacaklar
» Kollarda sarkma ve selülit mi? Çözüm basit!
» Tatil sonrası cildinizi bakıma alın!
» Güneş koruyucuları cilt tipine göre seçilmeli
» Selülitleri yok eden doğal kür tarifi
» Tatile pürüzsüz bir ciltle çıkmak isteyenlere öneriler
» Yaz gelinlerine bakım önerileri
» Dudak üstü ve yüz tüylerinizi alırken cildinize zarar verebilirsiniz!
» Kendi kirpiğini kendisi üretti
» 4 adımda cildinizi düğüne hazırlayın
» Yazın estetik olmaz demeyin
» Kırışıklığınız az güneşiniz bol olsun
» Türk kadını ‘3 Boyutlu Vücut Şekillendirme ve Vaser Lipo’yu sevdi…
» Üç nesil bir arada gülüşünüzü yeniden tasarlatın
» Göz Altı Yaşlanmasının 7 Nedeni
» Dr. Zülal Palazlı ve Dr. Nesrin Sönmez Düğünde mutlu görünmenin sırlarını veriyorlar
» Hücrelerinizin baharını yakalayın
» Parfüme dair doğru bildiğimiz yanlışlar…
» Hairist 2018 Yılın Kuaförü Yarışması’nda muhteşem final