Doktorlardan çocuklara kitap geldi

05 Nisan 2018 Perşembe 08:00
12
14
16
18

Türk Dermatoloji Derneği, yurt çapında 16 ilköğretim okulu ve anaokullarına bir mektup eşliğinde kitaplar yolladı. Yollanan bu kitaplarla ilgili okullarda “Türk Dermatoloji Kütüphaneleri” oluşturuldu.

Türk Dermatoloji Derneği; ülke eğitimine katkıda bulunmak, çocukların okuma alışkanlıklarına destek olmak ve üreten birey olmaya özendirmek amacıyla bir sosyal sorumluluk çalışması başlattı. Çalışmanın ülke çapında olduğunu belirten yönetim kurulu üyesi Dr. Sema Karaoğlu şunları söyledi: “16 ilköğretim okulu, anaokulu ve 9. sınıfa kadar öğrenciler için okuma kitaplarını her okula 400 adet kitap bağışı yaparak dağıttık. Okullarımızda, sosyal sorumluluklarımız bağlamında dağıtılan bu kitaplarla ‘Türk Dermatoloji Kütüphaneleri’ kuruldu. Ayrıca çocuklarımıza çalışan ve üreten bir birey olmalarını özendirmek amacıyla bir mektup da yolladık”.

Gaziantep, Erzincan, Siirt, Bursa, Trabzon, Yozgat, Van, Ankara, Ağrı, Hakkari, Mardin, Şırnak ve Cizre’de bulunan 16 ilköğretim ve anaokuluna bağışlanan kitaplarla birlikte işte şu mektup da gönderildi:

Doktor ağabeyler ve doktor ablaların mektubu

Sevgili Çocuklar merhaba,

Bu mektubu okuduğunuza göre, kitaplarınız elinize ulaşmış demektir. Umarız bu kitaplar aracılığı ile sizi yeni dünyalarla buluşturabiliriz.

Çok sevgili çocuklar bu kitabı size gönderen bizler, doktor abiler ve doktor ablalarız. Bizlerin içinden de bazıları, sizin şehirlerinizden, sizin köylerinizden geldi. Okudu, doktor oldu sonra da sizler de okuyun diye sizlere hediye kitaplar gönderdi işte.

Türk Dermatoloji Derneği diye bir dernek var. O derneğe üye olan doktor ablalar ve doktor abiler, dermatolog, yani cildiye doktoru. Saç, tırnak ve deri ile ilgili her türlü hastalığa onlar bakıyorlar. İşte o doktor abi ve ablalar size sonsuz sevgileri ile gönderdiler bu kitapları. İçinizde belki doktor olacaklar var, belki çiftçi, belki avukat, belki belediyede işçi, belki öğretmen, belki hemşire, belki şair, belki şarkıcı, belki, belki, belki.....o kadar çok meslek var ki yapabileceğiniz. Sizi yetiştiren öğretmenlerinizi gururlandıracağınıza inancımız sonsuz bizim. Biz doktor abi ve ablalar, geleceğimiz olan sizlere güveniyoruz.

Hayatta hepimizin bir görevi ve sorumluluğu var, sizin şu anki göreviniz ve en büyük sorumluluğunuz okuyup bir meslek sahibi olup önce kendi hayatınızı kurmak. Eveeet, sesinizi duyar gibiyim, benim başka sorumluluklarım da var, kardeşime bakmam lazım diyor kiminiz, ahıra, davara bakmam lazım diyor ötekiniz, kömür taşımam lazım dedi galiba biri, haklısınız... Ama öncelikli sorumluluğunuz okulunuzu bitirip, hayatta, ayakları üstünde durabilen bir birey olabilmek. Biz hepsini bir arada yapabileceğinizi biliyoruz çünkü aramızda oralardan yetişen bunu başaran doktor abi ve ablalar var. Sizler de başaracaksınız.

Hediyemiz olan kitapları okur ve bize mektuplar yazarsanız çok mutlu oluruz.

Sevgilerimizle

Türk Dermatoloji Derneği

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» happn CEO’su Didier Rappaport: “Yapay zekâ ile ilişkilerde ilk adım artık çok daha kolay”
» Mercedes-Benz Türk Çocuklara Yönelik Projeleri ile Türkiye’nin geleceğine yatırım yapıyor
» Çalışan ebeveynlerin 5’te biri, çocuklarını günde 2 saatten az görüyor
» Kadınn insan hakları eğitimi
» “Kız Kardeşim” Projesi Kadınlara destek sağlayacak
» Kocaeli’nin yöresel yemeklerini yaptılar
» SALT’tan altı projeye fon desteği
» “Ai Weiwei Porselene Dair” sergisi sona erdi…
» Zekası kadar güzelliğiyle de dikkat çekti!
» 4. Tour Of Mersin heyecanı başladı
» TÜSİAD: “Seçimler özgür, adil bir ortamda yapılmalı”
» Gazeteci Yazar Özlem Gürses Gençlerle bir araya geldi
» Yonca Saraçoğlu “Gaia’nın Güncesi”ni yazıyor
» Türkiye gençlik ödüllerini kazananlar belli oldu
» İzevli gençler zihinlerdeki duvarı yıkıyor
» Rengigül Ural’dan bir aşk masalı
» Bir kupa, iki şampiyon
» Ünlüler Edis’li Yedigün partisinde “Çok Çok” eğlendi
» İstanbul’un efsanevi kedilerinin artık bir dükkanı var
» En çok etkinlik İstanbul’da düzenleniyor
» Şiddet gören kadınların çocukları da şiddete yönelebilir
» Urla’da yeni alternatif ürün Goji Berry
» Ünlü Oyuncu Ceyda Düvenci’nin yeni kitabı ’Balköpüğü: Tatlı Bir Sürpriz’
» Kadınlar mobilde erkeklerden daha fazla vakit geçiriyor
» Dünya Bilimler Akademisinin genç üyeleri Urla’yı ziyaret etti