Doğan güneşin ülkesi Japonya

07 Şubat 2018 Çarşamba 15:00
12
14
16
18

Bilim ve teknolojideki buluşları, insanda hayranlık uyandıran keşifleri,  geleneklerine bağlılıkları ile Japonya kültürü, dünyanın her noktasından gezginlerin dikkatini çekmeyi başarıyor. Uzakdoğu’nun en mistik ülkelerinden birine güvenli ve huzurlu bir ortamda tatil imkanı sunan Vizyon Turizm, misafileri için ilkbaharda doğan güneşin ülkesi Japonya’ya tüm gezginleri davet ediyor.

‘Güneş’ ve ‘köken’ anlamına gelen kanji karakterlerinden ismi oluşan Japonya, diğer adıyla ‘doğan güneşin ülkesi’,  Uzakdoğunun en mistik ülkelerinden biri.  Güvenli ve huzurlu ortamı, sıcakkanlı insanları, renkleri ve tatlarıyla her yıl milyonlarca insanı kendisine çeken fantastik bir ülke… Mistik Sakura Ağacı ile kendinizi rüyalarda zanentmenizi sağlayan bu uzak diyar, ilginç gelenekleri ve günlük yaşamda karşılaşılan detaylarıyla  gezginlerin rotasında ilk sıralarda yer alıyor.

Tüm gezginleri kendine hayran bırakan bir destinasyon

Dünyada görülmesi gereken yerler listesinde üst sıralarda yer alan Japonya,  düyanın en kabalık başkentlerinden birine yani Tokya’ya sahip. Tokyo’nun tam ortasında yer alan Kitanomaru Park ise şehrin görülmesi gereken en önemli lokasyonlarından biri.  1590 yılında inşa edilen ve Edo zamanında dünyanın en büyük kalesi olan Imperial Palace‘a ev sahipliği yapan park,  imparatorluk ailesinin evini de bünyesinde barındırıyor. Tokyo National Museum ise şehrin bir diğer önemli lokasyonu. 1185 ve 1333 yılları arasında Japonya’nın başkenti olan Kamakura ise çok sayıda tapınağı ve küçük bir sahile ev sahipliği yapıyor. Tapınaklarla ve ormanlarla dolu, klasik bir Japon şehri görmek isteyenlerin tercihi olan Kamakura, tüm gezginleri kendine hayran bırakıyor. Fuji Dağı’da Japonya’nın doğasındaki en güzel figürlerden biri. Etrafındaki pek çok göl kenarı ziyaret edilebilen, popüler trekking rotalarına ev sahipliği yapan bu dağı görme planını Fuji-Q Highland eğlence parkıyla birleştiren birçok gezgin bulunuyor. Güney Kore’nin başkenti Seul ise rotanın bir diğer destinasyonunu oluşturuyor. Şehirde bulunan Sambuyeon Şelalesi,  gezginleri adeta bir masal diyarına  taşıyor. Ülkenin en temiz havasına da sahip olan bölge, gezginlere konaklama imkanı da sunuyor.  Joseon Krallığı döneminde Kraliçe Jeongsun adına yaptırılmış bir mezar olan ve UNESCO Dünya Miras Listesin’nde yer alan bu başyapıt,  ziyaretçilerini bekliyor. Joseon hanedanlığı döneminde inşa edilen diğer bir yapı olan Geunjeongjeon’da ülkenin tarihi en önemli yerlerinden biri olarak göze çarpıyor.

Farklı tarihler, farklı hikayeler…

Dünyanın en fastastik ülkelerinden olan ve kültürüyle herkesi etkileyen Japonya&Kore için

Vizyon Turizm, 11 Mayıs 2018-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında bir gezi düzenliyor. Yüzde 100 müşteri prensiyle çalışan Vizyon Turizm, başlangıçta ve bitişte dost kalma prensibiyle; bilet ve vize işlemleri, otel rezervasyonları, yurt dışından gelen misafirlerin tüm organizasyonları ile konaklama, ulaşım ve rehberlik hizmetleri ile tam bir tur programı sunuyor. Vizyon Turizm, 28 yıllık tecrübeye sahip profesyonel kadrosuyla misafirlerini memnun edecek alt yapı ve birikimiyle hizmet vermeye devam ediyor.

 

 

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» İnstagram fenomenlerinin vazgeçemediği 10 rota
» Paylaşmadan duramayanların tercihi
» Kahvenin peşinde dünya turu
» Gurmeleri yollara düşüren 5 ülke!
» Türkiye’nin en keyifli bağ bozumu rotaları
» Yabancı ziyaretçi bu yaz İzmir’i tercih etti
» Eylül’de Ayvalık ve Cunda bir başka
» Okullar açılmadan çocukla seyahatin ideal adresleri
» Tatillerde sosyal medya kullanma rehberi
» Ünlülerin tatildeki vazgeçilmezleri
» 9 Günlük uzun bayram tatilini değerlendirmek için öneriler
» Yapay zeka hobilerimize göre tatil önerisi sunacak
» Mert Fırat Gelecek Turizmde’nin desteklediği “Troya Kültür Rotası”nı ziyaret etti
» "Turizmin parlayan yıldızı Denizli"
» 9 Günlük bayram tatili için otel ve bölge seçiminde dikkat edilmesi gerekenler
» Burcunuza göre ideal yaz tatili
» Anne adaylarına 7 yaz tatili önerisi
» INFLOW’dan İsviçre çıkarması
» Çalışmak için en çok gidilen 7 ülke
» 5 yılda 3 defa ‘Türkiye’nin En İyi İş Oteli’ seçildi
» Kızlar Soruyor anketi: ‘Cennet Ülkemizin Favori Tatil Mekanı’ Bodrum seçildi
» Bayramda seyahat edenlere altın değerinde öneriler
» Çocukların bayılacağı tatil fikirleri
» Ünlü isimler Orman Terapisi ile rahatladı
» Işıklar şehrinde kısa bir mola