Dilek Hanif’den kış sezonu trenleri

01 Aralık 2017 Cuma 10:00
12
14
16
18

Ünlü Modacı Dilek Hanif, ANKAmall moda söyleşileri kapsamında geldiği Ankara’da başarı serüvenini anlatırken, sonbahar kış sezonu trendleri hakkında da bilgiler verdi.

ANKAmall sağlık, moda ve müzik söyleşileri devam ederken modanın sıkı takipçileri de her hafta ünlü bir modacı ile buluşuyor. Atıl Kutoğlu ve Raşit Bağzıbağlı’dan sonra bu hafta da dünyaca ünlü modacı Dilek Hanif Başkentlilerle bir araya geldi.

İstanbul’dan Paris’e uzanan yol

Dilek Hanif, küçük bir atölyede başlayan ve dünyaca ünlü bir marka olmasına giden moda serüvenini anlatarak genç modacı adaylarına da önemli tavsiyelerde bulundu. Çocukluğundan itibaren modanın içinde olduğunu söyleyen Hanif, “ İlkokuldayken askıların arasında dolaşıyordum, hastalık gibi bir şey… Önce atölyemde başladım, şirketimi ve sonra da markamı kurdum. Zaman zaman zorluklar da yaşadım; çalışarak bu noktaya geldim. Disiplinli olmak ve çok çalışmak sizi başarıya götürür” dedi.

Paris Haute Couture Haftasına her yıl koleksiyonlarıyla katılan Dilek Hanif, ikisi haute couture olmak üzere yılda dört koleksiyon hazırladığını ve özellikle Osmanlı motiflerinden esinlendiğini söyledi. Jane Fonda, Kim Kardashian, Ketty Perry gibi pek çok ünlüyü giydiren Hanif, “Paris’te dünyanın önemli markalarının koleksiyonlarını tanıttığı yerde bir Türk modacı olarak bulunmak gurur verici. Yaz kış mutlaka koleksiyon hazırlıyorum, Paris’te defile yapıyoruz. Koleksiyonlarımın neredeyse yarısı Los Angeles’ta ” dedi.

Sonbahar, Kış sezonu trendleri

Modaseverlerin büyük ilgi gösterdiği söyleşide sonbahar kış trenleri de konuşuldu.  Merak edilen tüm soruları yanıtlayan ve koleksiyonu hakkında bilgi veren ünlü modacı ağırlıklı olarak tarçın, oranj, ekru, hardal tonlarının ve her koleksiyonunda yer verdiği siyah rengin de kullanıldığını söyledi. Aksesuar olarak inciyi tercih ettiği koleksiyonunda etek boylarının uzadığını, daha rahat, bol kesimli ve iri desenlerin hakim olduğunu anlattı.

Moda ve iyi giyinmenin şifreleri hakkında da bilgi veren Hanif, “trendleri takip etmeli ama daha da önemlisi kendimize, bedenimize, tarzımıza uygun olanları seçmeliyiz. Rahat ettiğimiz kıyafetler kadar nerede ne giydiğimiz de önemli” dedi.

7 Aralık’ta Özlem Süer konuk

Her hafta merakla beklenen ve moda tutkunlarını bir araya getiren moda söyleşilerinin diğer konuğu da yine dünyaca ünlü bir isim…  Özlem Süer 7 Aralık’ta Ankaralılarla birlikte olacak.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Jean modasına botanik elyaf dokunuşu!
» Bebek Giyimciler 17 Temmuz’da İstanbul’da buluşacak
» Moda tasarımcısı Mehmet Gündem Beach Wear defilesiyle fırtına gibi esecek
» Egeli ayakkabıcılar dünya devi olmak istiyor
» Penti ile Sahillerde “Tropikal” Rüzgarlar
» Koton’a İHKİB’den ödül
» Minik modacılar AKS’ de
» Canan, İris Concept Events Türk tasarımcıları Avrupa sahnesine taşıdı
» Küresel sorunlara tasarımlarıyla dikkat çektiler
» Arzu Kaprol’dan Amerika çıkartması
» Sorel ile yeni sezonda konforlu şıklık
» Fahriye Evcen Koton ile Rengarenk
» Topuklu ayakkabı ve babetlerden geriye başparmak eğrisi kalıyor!
» Dünyaya miras Bursa temalı görkemli defile
» 2 Milyarlık nüfusuyla Z kuşağı Modaya yön veriyor
» Etnik Detaylar ile Yatak Odalarında Doğallık Zamanı!
» Düğünlerin yeni trendi konforlu eğlence keyfi
» Moda Tasarımı Bölümü öğrencileri "risk" aldı
» Arzu Sabancı for Koton desenler diyarında
» Ünlü Tasarımcı Özlem Süer’den YEKÜV Bursiyerlerine mezuniyet hediyesi
» Vakko Kadın 2018 İlbahar/Yaz koleksiyonu
» Yazın Doğal, konforlu ve iyi hissettiren kumaşları tercih edin
» Dünyada baba- oğul / baba-kız koleksiyonları
» KUTNİA Gaziantep’te tanıtıldı
» Arzu Kaprol’dan yeni gelinlik markası: Arzyu