Ceolar gücünü kaşlarından alıyor

30 Ekim 2018 Salı 10:00
12
14
16
18

İŞ HAYATINDA OTORİTE KURMADA KAŞLAR BELİRGİN ROL OYNUYOR

İş hayatında yaşanan mevki değişikliği, ilk olarak kişilerin kıyafet ve kişisel bakımdaki değişikliklerinde kendini gösteriyor. Sahip olunan yeni pozisyona göre seçilen kıyafetler, yüz ve saç bakımlarındaki değişiklik, gözlerde daha ciddi bakışlar gibi bazı detaylar, kişilerin yeni pozisyonu hakkında yeterli ipuçları vermeye yetiyor. Son zamanlarda ise yönetici pozisyonuna terfi edenlerin en belirgin değişimlerden bir tanesi ise kaş tasarımlarında yaşanıyor. Yeni pozisyona göre değişen kaş tasarımının şekli karşınızda üst düzey bir yönetici olduğunu anlatmaya yetiyor

Günümüzde dış görünüme verilen önem sadece klasik bakım yöntemleriyle sınırlı kalmıyor. Özel cilt ve saç bakım yöntemleri, estetik uygulamalar, kalıcılık sağlayan medikal yöntemler hem kadınların, hem de erkeklerin yoğun ilgisini çekiyor. Farklı değişim ihtiyaçlarından doğan bu taleplerde yaşanan yaygınlaşmanın nedenlerden bir tanesi de kişilerin iş hayatında sahip olduğu mevkiler. Özellikle CEO gibi üst düzey pozisyonlara terfi eden kişilerin pozisyonuna uygun şekilde dış görünümlerinde daha fazla değişimler istediğini belirten Estetik Koçu ve Medikal Pigmentasyon Uzmanı Didem Özkan, son dönemlerde CEO’ların yüzlerindeki bakışlarını ve ifadelerini güçlendirmek için kaş tasarımına daha fazla ilgi gösterdiklerini söyledi. CEO gibi üst düzey yöneticiler için kaşların daha belirleyici bir özellik taşıdığını ifade eden Didem Özkan, “Yönetici pozisyonunda olanlar sahip olduğu sorumluluklar ve çalışanlar üzerinde oluşturmak istediği hakimiyet nedeniyle kişisel bakımlarına ayrıca özel bir önem gösterir. Burada bakışlar en büyük ifade unsuru oluyor. Bakışlarla bir şeyler anlatmak veya bir ifade oluşturabilmek ise kaşlarla mümkün. Bakışları da daha anlamlı hale getirmenin yöntemi yüz şeklinize uygun bir kaş yapınızın olmasıdır. Bu sebeple CEO’lar hem kendilerini daha net şekilde ifade edebilmek, daha etkileyici bakışlara sahip olmak, daha bakımlı ve estetik açıdan daha güzel bir görüntüye sahip olmak için kaş tasarımına ve bakımına son dönemlerde oldukça fazla ilgi gösteriyorlar.” dedi.

Doğru kaş tasarımı CEO’nun otoritesinin güçlenmesine yardımcı oluyor

Kaş tasarımın doğru yapılmasının yönetici pozisyonunda olanlara fiziksel olarak yardımcı olduğuna dikkat çeken Didem Özkan şöyle konuştu: “Geniş ve dağınık kaş biçimi kariyerlerini ya da duygusal ilişkilerini olumsuz etkiliyor. Kaşların maskulen bir ifade yaratması sosyal çevreyi, motivasyonu ve de stili oldukça etkiliyor. Bu nedenle ifadelerini ve bakışlarını doğru yansıtan, yüz anatomisine uygun tasarlanmış bir kaş, bir CEO’nun kendi otoritesini kurmasında ve hakimiyetinin artırmasında aynı zamanda daha karizmatik ve güçlü bir lider izleniminin yaratılmasında fiziksel olarak yardımcı olur. Üst düzey yöneticiler de artık az konuşup bakışlarıyla çok şey söylemek istiyor. Yapılan özel kaş tasarımıyla kişilerin bakışlarını konuşturup çok söze gerek kalmadan kendilerini ifade etmelerini sağlıyoruz.”

Türk erkeği kişisel bakımda dünya standartlarını takip ediyor

Türk erkeğinin kişisel bakımda dünya standartlarını takip ettiğine değinen Didem Özkan, “Türk erkeği doğal ve sağlıklı olan uygulamaları tercih ediyor. Genelde bitişik, seyrek ve dökülmüş kaşları olanlar en çok çözüm arayanlar oluyor. Bu durumlarda doğallık ve kalıcılık Türk erkeğinin kaş tasarımından aradığı ilk özellik. Öncelerde “erkek adam kaş alır mı” algısı vardı. Ancak son dönemlerde kalıcılık ve doğallık arayan erkeklerin çok tercih ettiği 4D Anatomik Kaş Tasarımı uygulamasının kaşlara verdiği doğallık sayesinde bu algı yıkıldı. Erkekler kaş tasarımlarını bu uygulama ile güvenle yapabiliyor.” şeklinde konuştu.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yönetim kurullarında kadın sayısının artışına ihtiyaç var…
» KALDER-27. Kalite Kongresinin Bu Yılki Konuğu Ünlü Aktör Halit Ergenç 0ldu
» Türkiye mükemmellik ödülleri sahiplerini buldu
» Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor
» Meslek Fabrikası Urla’da yeni mezunlar verdi
» Şirketler finansal verilerini müşteri verilerinden daha iyi koruyor!
» Kobiler bu desteklerden yararlansın
» Yabancı Kadın Girişimciler’den Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne ziyaret
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisinde enflasyon konusu ele alındı
» TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
» 27.Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir ortak gelecek
» Tutkusunun Peşinden Gidenlerin Zirvesi Dijital Topuklar’18 Gerçekleşti
» Ece Vahapoğlu Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Seferberliği’ne Katıldı
» INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu
» BUİKAD Kadın girişimciliğini destekleyen Avrupa Birliği projelerinde yerini aldı
» Lüleburgazlılar, Kendi kentlerini kendileri tasarladılar
» Girişimcilerin Yeni Rotası: Lüleburgaz inovasyon merkezi
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisine enflasyon konusu ile devam ediliyor
» Dijital Topuklar’da “Hepimizin Elinde” Çağrısı
» Programa başvur, girişimcilik hayalin değil, hayatın olsun!
» P&G Türkiye ve Kafkasya’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berna Yener Aksu oldu
» EGİAD’da Değişim Zamanı
» Arya ve silikon vadisi’nden 400 milyon dolarlık sektöre oratk ilgi
» İş Dünyası PERYÖN Kongre’de. Peki, 1 – 2 Kasım’da Siz Neredesiniz?
» TÜSİAD Dijital teknolojiler ve ekonomik büyüme raporunu tanıttı