Boğaziçi tercih günleri başladı

01 Ağustos 2018 Çarşamba 11:00
12
14
16
18

Boğaziçi Üniversitesinin tanıtım dönemi kapsamında, üniversite tercihinde bulunacak adaylar Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisini ziyaret ederek bölümler hakkında bilgi alabilecekler.

Boğaziçi Üniversitesi, akademik programları, eğitim olanakları, burs seçenekleri ve kampüs imkânları hakkında adayları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla tanıtım dönemini başlattı. Üniversite seçimlerini yapacak olan aday öğrenciler, Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisini ziyaret ederek tercih etmeyi düşündükleri bölümleri yerinde görüp inceleme olanağına sahip olacaklar.

Üniversiteye aday öğrenciler ve aileleri, tercih formlarının teslim edilme tarihine kadar Boğaziçi Üniversitesi Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisini ziyaret ederek, tercih etmeyi düşündükleri bölümler hakkında bilgi sahibi olacak, öğretim üyeleri ile yüz yüze görüşme imkânı bularak, her türlü sorularına cevap alacaklar. Tanıtım ve Bilgilendirme Ofisi Cumartesi ve Pazar günleri de aday öğrencileri ziyarete kabul edecek.

Boğaziçi Üniversitesi Tercih Günleri 01-09 Ağustos tarihleri arasında

Bu tarihler arasında Boğaziçi Üniversitesi bölüm öğretim üyeleri ve mezunlarının katılımıyla Bölüm Tanıtım Programları düzenlenecek. Tüm oturumlar www.tanitim.boun.edu.tr/canli-yayinadresinden canlı yayınla izlenirken; aday öğrenciler ve velilerle canlı röportajlar yapılacak. Aday öğrenciler sorularını #bogazicinesor hashtag’i üzerinden sorabilecekler.

Aday öğrenciler 0530 168 87 70 telefon numarasını kullanarak WhatsApp üzerinden de üniversiteye ulaşıp sorularını yöneltebilecekler.

Tanıtım Günleri'ne Özel Seminerler "Üniversite Eğitimi Bir Son Mu Başlangıç Mı? konusu ile başlıyor

Tanıtım Günleri kapsamında, aday öğrencilerin üniversite ve bölüm tercihi aşamasında en çok merak ettikleri konu başlıklarında alanında başarılı mezunlarımızın da katkılarıyla seminer programları düzenlenecek.

02 Ağustos Perşembe günü, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Elektrik - Elektronik Mühendisliği mezunu Prof. Dr. Mehmed Özkan’ın konuşmacı olacağı, moderatörlüğünü Boğaziçi Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörü, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu Metin Göksel’in üstleneceği ‘’Üniversite Eğitimi Bir Son Mu Başlangıç Mı?’’ başlıklı seminer ile başlayacak olan seminer dizisi 03 Ağustos Cuma günü, İnveon Kurucusu ve CEO’su, BU Bilgisayar Mühendisliği Mezunu Yomi Kastro’nun konuşmacı olacağı ‘’Girişimcilik ve Üniversite Eğitimi’’ programıyla devam edecek. Tanıtım Günlerinin son semineri ise 06 Ağustos Pazartesi günü, Farplas A.Ş. İnovasyon Direktörü, BU Makine Mühendisliği mezunu İffet İyigün Meydanlı ve Progin Bilişim Kurucu Ortak, BU Elektrik Elektronik Mühendisliği mezunu İsmail Cem Atalay’ın konuşmacı olacağı ‘’Endüstri 4.0 Çalışma Hayatını Nasıl Şekillendirecek’’ semineri olacak.

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» O dağa daha önce hiç eğitim İçin tırmanan olmamıştı!
» İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi ilk öğrencilerini alma heyecanı yaşıyor
» Üniversite adaylarına YÖK’ten müjde!
» “Alev Topları Programı” Yeni bursiyerlerini arıyor!
» Gaziantep Kolej Vakfı Özel Liseleri’nden YKS rekoru
» İKÇÜ’ye iki “Birincilik Ödülü” birden!
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap : Zamanın Küresel Dönüşümü
» Günde 20 dakika kitap okuyan çocuklar okulda daha iyi performansı gösteriyor
» Yeni Foça Kitap Şenliği
» Koç Üniversitesi’nden tarihi kitap
» Kod Okuryazarları Lüleburgaz’da yetişiyor
» Zaman Yolculuğu: Geçmiş, Şimdi ve Geleceğin Kısa Tarihi
» Koç Üniversitesi Yayınlarından yeni kitap
» Çiğdem Tan’dan Türk edebiyatına yeni bir soluk "Kahramanım"
» "Meslek Liselerinde STEM Eğitimi ve Sanayi 4.0 Farkındalığının Geliştirilmesi İşbirliği Protokolü" imzalandı
» Çocukların dil becerisini geliştirmek için birlikte okumak şart!
» Robert birincisi Nazlı Uğur Köylüoğlu Stanford’a gidiyor
» Dedem nerede?
» TEGV’de yaz etkinlikleri başlıyor!
» Yaz tatilinde kitap okuma keyfi
» Işık Spor Sanat Tasarım Akademisi’nden, Yaz Okulu
» Genç Muhendislerin Bitirme Projeleri Poster Sergisi’
» Karneler alındı, online oyunlara daha fazla dikkat etme zamanı
» Okan Koleji’nden Çince yaz kampı
» Tatil heyecanı