YAZARLAR Berna Aysu
12
14
16
18
07/09/2017 08:36
Suret

Sevginin, dili hatta rengi, kokusu bile var

Merhametin beyinde bıraktığı hazzı

Vicdanın tüy gibi hafifliği var

Tüm bunları, akılcı, çağdaş, bakış açıları geniş, esnek, gelişime her daim açık kullanan herkesin vizyonu ve misyonu var.

Herşeyin bir sureti , olduğu kadar.!

Dünya edebiyatının ünlü yazarlarından Franz Kafka’nın hikâyesini paylaşmak istedim sizlerle.

Hikâyeye göre günün birinde Franz Kafka, olağan yürüyüşlerini yaptığı parkta küçük bir kıza rastlamış. Kız ağlıyormuş. Oyuncak bebeğini kaybetmiş ve bu onu oldukça üzmüş.

Kafka bebeği onun yerine aramayı önermiş ve ertesi gün aynı noktada buluşmak üzere sözleşmişler. Bebeği bulamaması üzerine Kafka küçük kıza bebeğin ağzından bir mektup yazmış ve buluştuklarında kendisine okumuş:

“Lütfen benim için kederlenme, dünyayı görmek için uzun bir yolculuğa çıktım. Sana başımdan geçenleri anlatacağım.” Bu birçok mektubun ilkiymiş. Kafka küçük kızla her buluştuğunda sevgili oyuncak bebeğin hayali maceralarını özenle yazdığı mektuplardan ona okurmuş. Küçük kız da bu şekilde avunurmuş.

Derken gün gelmiş, görüşmelerin artık sonu gelmiş. Kafka son görüşmede küçük kıza bir oyuncak bebek getirmiş. Küçük kız, aslından oldukça farklı olan oyuncak bebeğe şaşkınlıkla bakakalmış. Bebeğe iliştirilmiş bir not küçük kızın şaşkınlığını gidermiş: “yolculuğum beni çok değiştirdi.”

Uzun yıllar sonra, artık bir yetişkin olmuş olan küçük kızımız, gözü gibi baktığı bebeğinin, gözünden kaçırdığı bir çatlağının içine sıkıştırılmış bir mektup bulur. Kısaca şöyle yazmaktadır: “Sevdiğin her şeyi er ya da geç kaybedeceksin, ama sonunda sevgi başka bir surette geri dönecek.”

Yeter ki , o suretleri görmeyi seçelim

Umudumuzu kaybetmeyelim

Hakkını vererek sevelim herşeyi , doğayı , canlıları , yabancıları , ülkemizi en önemlisi birbirimizi.

Haklarımıza tecavüz etmeden , saygıyı koruyabilelim

İhtiyacımız var. Hava kadar , su kadar

Sevgisiz , suretsiz “HİÇ”iz.!!!! Sevgiyle kalın

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :