YAZARLAR Berna Aysu
12
14
16
18
09/02/2018 18:58
Kendinizi arada kutlayın!

2011 yılında , kendimi kutlamışım , kaleme alıp duygularımı.

Belki , sizlerde kendinizden birşeyler bulur , kutlama yaparsınız kendinize

Ne dersiniz? Hep , eleştiri , hep yüzleşme , hep aynalama olacak değil ya!

Arada , kendini takdir etmeli , gurur duymalı , kutlamalı..

Vakitsiz bir zaman diliminde duygularımı değerlendirmek istemekti belki benimkisi.

Kimlerle , neleri , ne kadar paylaştığımı görmek , çemberin içinde kimlerin olduğunu ve olmasını istediklerimi gözlemlemek.

Yaşamın gayesi  ve temel sorumlulukları içinde koştururken yitirilen değerleri anlayabilmek , tutanabilmek belki de acizce.

Kollarım ne kadar güçlü ve dayanıklı kalabilir ki bu düzen de yorulmadan , incinmeden , duygularım ne kadar temiz kalabilir kirletilmeden ya da kalbim ne kadar korunabilir , incinmelerden..

Söylesene ne kadar dayanırsın tüm bu kirliliğe , sahteliğe , pazarlığa...Sen inandığın yolda yürümeye karalı olsan da , seni yoldan cıkaracak , çıkarmaya meyilli olacak kişiler , olaylar , mekanlar elbet olacaktır.. Sınanacaksın bu düzende...

Hayatta ne istediğine karar verecek olan ve bu yolda cesaretinle başbaşa olacak tek kişi sensin..

İnanmak isteyeceksin , güvenmek isteyeceksin çünkü insansın..Karşına nice sahtelikler çıkacak , gelişecek , büyüyecek , tecrübe edeceksin.. İnsanı en çok acıtan AŞK'ı , göklere çıkaran duyguyu , gel-gitleri yaşayacaksın.

Sorgulamalar yapacaksın , cevaplar bulmaya çalısacaksın , bulacaksın da ama karsındakınle bunu dürüstçe paylasınca , onun ya da onların bunu anlamadığını göreceksin.

Sakın şaşırma , bunlar çoğunluğun takındığı maskelerdir.

Duygusu olmayan hiç kimseyle iletişim içinde olma zaten olmazsın ama ben hatırlatayım dedim:-))

Sen maskelerle tanışalı cok olmadı mı zaten:-))

Bırak herkes kendı maskesinden sorumlu olsun. Sen içinde ki iyi niyeti , ışığı , aşkı açık ve sağlam tut.. Bedenini gerçekten bütünleşeceğin , kendini güvende hissedeceğin bir bedenle birleştir.. Ruhların birleşmesi gerçekleşir aşk'la olan bütünleşmelerde.

Bugünler de alış-veriş gibi yapılıyor adına …??…. (boşluğu siz doldurun) deniyor.. sakın kanma bunlara..erkeğinle , kadınınla yaptığın ….. olmasın.. BÜTÜNLEŞMEK olsun , vücudunun her kıvrımından Aşk aksın birbirinize..gözleriniz buluşsun , konuşmanıza gerek yok , Aşk ile bakan gözlerde herşey yaşanır ve anlatılır zaten..

Sana espri olsun diye söylemlerde bulunan , seni anlamadığınıı soyleyen bır sürü zardavar cıkacaktır karsına , ahkam keser böyle tipler..

Yaşamın dışarda bir yerlerde oldugunu savunurlar , seni de teşvik etmeye çalısırlar.. sinirlenir , gerilirsin.. Gerek yok , rahat ol.. Çünkü zavallı olan onlar..Onların yaşama bakışı , hissedişi ve yaşayışı farklı senin ki farklı.

Onlar , senin ne doğrun ne de yanlışın. Onlar hiçbirşeyin ya da herşeyin.

Önemli olan Sensin.

Sen Ego'nu dogru kullanmasını bilensin..Onlarsa bilmeyen.. Sen duygularını yoğun yaşayansın , onlarsa yaşamayan...

Sana , aşktan bahsedenleri iyi gözlemle..

Sadece konuşuyorlar mı , yoksa yaşıyorlar mı anla!!! Hissedebiliyor musun gerçekten onları mukayese et..

Sana seni anlatanı sadece dinle..Neticede seni senden iyi kimse bilemez.. Onlarda ki seni değiştirmeye kalkma çünkü herkesin bir algı kapasitesi ve algılayış biçimi vardır.. Bırak kim ne düşünmek isterse düşünsün..Sen kendinden mesulsün unutma... Gavura kızdın diye oruç bozulmaz bunu da unutma ya da bir kemik aynı yerden 2 kere kırılmaz.. Bunları çok iyi biliyorsun.. Senin değerlerinle seni ters düşürecek , latife edecek insanlarla muhatap olma.. Onlara bir ayna hediye et , gün olur belki bakmak isterler kendılerıne ve yaşamlarına.. Faydan dokunsun.

Sev olabildiğince büyük sev ama kimi sevdiğine de dikkat et!!!

Senden yardım isteyene kalbini açık tut , objektif ol ve dinlemesini öğren.. kime ne kadar enerji harcayacağına dikkat et. Neticede hepimiz kuluz , inancını en yüksek seviyede tut ve DUA et....

Sana yok öyle bir erkek ya da kadın diyenlere inat gülümse...Bu kadar sabrın , emeğin , beklentinin mükafatı vardır elbet bunu aklından çıkarma... Seni yoldan cıkarmak ısteyen maskelere aldanma.. Kaçak dövüşme, güvenin sarsıldı mı  inzivaya çekil ama 2 'den fazla şans verme.. Neticede güven konusunda da başarılısın..kimseye hakettiğinden fazla değer verme ama saygısız , itici   ve kırıcı olma da.. Sevmek zorunda değilsin ama saygılı ol.. Tepkilerini törpüle , duygularının içine gir ve yaşa... Düşündüklerini ortamına , kişilere göre değerlendir ve söyle...Seni herkesin sevmesine gerek yok , ihtiyacında yok ama saygı duyulmasını sağla... Saygı , hayatta ki yerini belirler unutma... Hoşgörüyü yaşamından eksik etme..empati yapmasını öğren..Affetmek çok zor biliyorsun , zamana bırakmasını bil... Kapına geleni asla geri çevirme belki söyleyecek şeyleri vardır , dinle... Tanrı misafiridir kabul et.. Her ne niyetle gelmiş olursa olsun o onu bağlar  , sen sende ki iyi niyetten sorumlusun...

Melek değilsin bunu kabul et.. Dengede kal , cıktıgında da yörüngene oturmak için tek başına kal..Mükemmel hiç değilsin.. Kendinle dalga geçmeyi seversin , geç işte yaşamla da geçtiğin gibi...Maddeye gerektiği kadar önem ver , ihtiyaclarını karşıladıgı sürece problem yok ama amaç haline dönüşmeye başlıyorsa tehlike sinyallerini de gör , hisset!! Kimsenin seni üzmesine bilerek izin verme.. Seni anlamayan , hissedemeyenlerle boşa vakit kaybı yaşama.. gerek yok...

İçinde ki çoçuğu her ne şart altında olursa olsun yaşat... Bugün kü çevreni , işini , dostlarını hatta AŞK'larını (ki  1 kere Aşık oldun:-)) o çoçuğa borclusun unutma , onu sakın büyütme ama iyi bak... Senin dünyanı yaşamak isteyene kapını aç ama unutma gelenın dünyasıyla birleştiğinde ortaya muzazzam bir manzara cıkacaktır.. Secici ol..Göründüğün kadarsın , anlattığın yere kadarsın ve anlaşılabildiğin kadarsın bunu hatırla hep... Zira çizgiyi sen belirliyorsun , geri kalan kısmı sen de... İster onu açarsın ister kendıne saklı tutarsın..Sen ve ailen dahil ,  çevrende ki herkes sınırını (halk dilinde haddini) bilecek , bilmeli , bilmezlerse bildirebilirsin izin veriyorum:-)))

Değişime , yeniliğe açık ol ve açık tut kalbini , kalıplarından kurtul eğer kaldıysa:-))) Anlaşılmak için verdiğin mücadeleyi 8 yıl evvelinde bıraktıgın için kutla kendini.. Şımart sende ki SEN'i:-)).. Gülümsemeyi , espriyi, kahkahayı sakın eksik etme çevrenden , yaşamından... Yaz yazabildiğin kadar ama artık yazdıklarını bir yerde toplamasını öğren:-))

Sende ki değerlerinin farkında olduğunu biliyorum en önemlisi kendini sevdiğini , gereksiz endişelerden sıyrıl...Gerçekten katılıyorum bu söze " bırak hayatına eşlik etmek isteyenler gelsin seninle"....  kişiye , olaya göre detaylara in.. Aldığı değeri görmeyenle uğraşma... Bahanelerinin arkasına gizlenip , sana laf salatası yapmak isteyen ilişkileri soyutla  hayatından. Bunlar gereksiz yer teşkil ediyorlar eğer varsa tabii..

Özür dilemenin erdemini bilirsin zaten , kaybetme bu erdemi.. Senden özür dileyene de gönül ver , bu direk özür olamayabilir , bir yaklaşım , bir gönül alma yahut sohbet sırasında geçebilecek sıcacık bir iltifat olabilir .. Kabul et.. Gerçeklik payına ve özürün samimiyetine inanırsan..

 Kişi kendini duruşu ve ifadesiyle belli eder nasılsa..Ne konuştuğuna , konuşulduğuna ve nasıl hareket edildiğine bak , takip et davranışları , kendilerini belli edeceklerdir özellikle  renklerini:-))

Kalbini dinle , atışlarını dinle..Rutinleştirme duygularını ,çoşkunu arttır ve tüm gücünle inan..

Belki zamansız, belki yanlış bir kalbe konma riskini göz önünde bulundur ama aklını kaybetme devreye sok...Sen , ne beklediğini biliyorsun ve inan an meselesi:-)) Karşındakileri izle , kim ne diyor , dedikten sonra ne yapıyor , ne kadar paylasıyor , sınırı ne vs vs tanı , tanımaya çalış.. Emek ver , sabır göster sonra tart!!! Ve karar ver kimler gidici , kimler kalıcı.. Merak etme onlar anlamaz bile ne olduğunu ..Herkes alışkanlıkları ve hak ettikleri kadardır neticede bunu da aklından çıkarma.

Herşey kalbinden , gönlünden geçenin kat ve katıyla çoğalıp gelip tez zamanda seni bulsun. Sevgiyle kal

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :