“Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim, Ya Sen?”

15 Haziran 2017 Perşembe 19:00
12
14
16
18

Gamze Berberci Çelik’in ilişkilerinize ve kendinize karşı empati kurabileceğiniz, okurken kendiniz ile sohbet edeceğiniz, başucu niteliğindeki kitabı Arkadya Yayınları’ndan çıktı.

Kendinize sorduğunuz soruları cevaplamak için heyecan duyacak, konulara eşlik eden interaktif hikayeleri tamamlamak için hayal gücünüzü kullanacak, kitapta yer alan aktivite ve yöntemlerle eğlenecek, içindeki ilişki kartları ve kimlik kartını yanınızdan ayrıramayacak ve size, sizi anlatan bu kitabı çok seveceksiniz.

Uzun yıllar Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın özel asistanlığını yapan Gamze Berberci Çelik, lifecoaching ve ilişki koçluğu alanında uluslararası sertifikasını aldıktan sonra bu alanda danışman olarak çalışmaya başladı. On beş senelik kariyeri süresince kişisel gelişim alanında birçok eğitim ve seminere katılan, Türkiye’nin önde gelen kişisel gelişim uzmanları ile birebir çalışan Gamze Berberci Çelik, deneyimlerini ve çalışmalarını “Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim, Ya Sen?” isimli kitabında topladı.

Kitabında anne, eş, sevgili, evlat ve dost ilişkilerini tatlılıkla ele alan yazar, okuyucuyu kendi özüne doğru bir yolculuğa çıkartırken; hikayeleri, yöntemleri ve soruları ile okuyucuya kılavuzluk ediyor. Dili ve tarzıyla okuyucunun her zaman yanında olduğunu adeta kitabında hisettiren yazar Gamze Berberci Çelik, “Haydi, uzat elini, çevir sayfayı, ‘Bu kitabı kendime adıyorum,’ de ve başla!” diyor.

KİTAP HAKKINDA:

Sevgilinden mi ayrıldın?

Hayatına hep yanlış insanları çeken bir yanlış ilişkiler mıknatısı mısın?

Yılların doğru insan var mı diye merak ederek mi geçti?

Ömür boyu yalnız kalacağından ya da o kiloları asla veremeyeceğinden mi korkuyorsun?

Boşanmak üzeresin ve bunun üstesinden nasıl geleceğini bilmiyor musun?

Peki, sen en çok kim olmayı seviyorsun?

Haydi, çevir ibreyi sor kendine. Sevgili, eş, kardeş, evlat, dost, anne?

Cevabın ne bilmiyorum ama her şeyden önce kendini sevmeli, kendiyle iyi geçinmeli insan çünkü şu hayatta en uzun ilişkimiz kendimizle. Bu yüzden gel seninle beraber sana doğru bir yolculuğa çıkalım. Korkma, yolculuk boyunca her zaman yanında olacağım. Sorularla, hikâyelerle kaybolan her bir parçanı ve sorularının cevaplarını bulacağız. “Daha yöntemiyle” anlatmayı, anlaşmayı öğrenip, sadece bakış açımızı değiştirerek hayatımıza ve ilişkilerimize bambaşka bir yön vereceğiz.

Tek yapman gereken hemen, şimdi başlamak…

Haydi, uzat elini, çevir sayfayı, “Bu kitabı kendime adıyorum,” de ve başla!

KİTAP HAKKINDA NE DEDİLER?


“Kadınlar kendini anlamak ve erkeklere anlatmak, erkekler de kadınları anlamak ve çözemediği sorunlara kadın gözüyle bakabilmek için bu kitabı okumalı. Biz çok sevdik.”

Hamdi Alkan

Yönetmen-Yapımcı-Oyuncu

Selen Görgüzel Alkan

Oyuncu

Saklamak yerine yüzleşmek bazen en iyi ilaçtır. Dış sesin, iç sesine de iyi gelir… Yaşamla savaşma…
Ben En Çok Kendim Olmayı Sevdim Ya Sen? ilişkilerimize ve kendimize karşı empati kurabileceğimiz, okurken içinde bulunduğumuz tüm duygularla yüzleşebileceğimiz ve bize yük olan bütün sorunlara ayna tutarak ‘bencilliğimizi’ açıkça görmemizi sağlayan bir kitap… Bana çok iyi geldi. Bundan böyle hep başucumda olmalı.”

Buket Dereoğlu

Oyuncu

“Bu güzel kitap her kadının başucunda yer almalı. Her yaştan kadına hitap ediyor içeriği. Kadına erkeği, erkeği kadına anlatıyor sanki. Hem insani hem ikili ilişkileri tatlı tatlı anlatırken bir o kadar da düşündürüyor insanı... Gamze hep ‘İnsan önce kendine iyi gelmeli,’ der. Ne kadar da doğru.”

Esra Kaktüs Üstünkaya

“Eski bir televizyoncu olduğum için kişisel gelişim kitaplarına hep ilgi duymuşumdur. Ama arkadaşım olarak benden düşüncelerimi almak istemen doğrusu hoşuma gitti. Elbette her zaman olduğu gibi tarafsızlığımı korumak zorundayım. Ancak ben olsaydım kitabımın adını Kendimle Sohbet yapardım. Çünkü adeta kendimi karşıma aldım. Kendimi sevdim, bazen kendime kızdım, kendi hatalarımı gördüm ve daha mutlu olabileceğime inandım. Tıpkı okuduğum zaman, kitabına inandığım gibi. Yalın, açık, dürüst, kelime oyunlarına girmeden, laf salatası yapmadan! Senin birikimin, donanımın, o güzel kalbin, pozitif yaklaşımların da işin içine girince harika bir kitap çıkmış ortaya. Ellerine sağlık güzel arkadaşım... Yolu açık, şansı bol olsun... Tamamlayabilirsem, benim gelecekteki kitabım için de senin fikirlerine ihtiyacım olacak...”

Fulya Ergüneş

TRT Spikeri, Sunucu, Seslendirme Sanatçısı, Diksiyon Eğitmeni

 

YAZAR HAKKINDA:

Gamze Berberci Çelik, 1979 İstanbul doğumludur. Evli ve bir kız çocuk sahibidir, Beykoz Ormanları’ndan evlerine gelmiş dört ayaklı güzel bir kızın da annesidir. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan yazar, Toplum bilimi ve ilişkilerde iletişimin önemi konularına ilgisi sebebiyle, kariyerine devam ederken öğrencilik hayatına geri dönmüş ve halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümü 3.sınıf’ta öğrenim görmektedir. İş hayatına Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sakıp Sabancı’nın özel asistanı olarak başlamış ve dört yıl kendisine özel asistanlık etmiştir. Vefatı sonrasında, aile için birebir idari işler müdürlüğü ve özel asistanlık hizmet vermiştir. Eş zamanlı olarak ailenin sahibi olduğu Binicilik Kulübü’nde Kulüp Başkanlığı, Pazarlama ve İdari İşler Müdürü olarak görev almıştır.

Başkent İletişim Hizmetleri’nin Cihan Ünal, İrfan Değirmenci, Kaan Yakuphan gibi çok değerli hocalarından diksiyon, spikerlik ve sunuculuk eğitimi almış ve MEB onaylı diplomaya da hak kazanmıştır.

Lifecoaching ve İlişki Koçluğu alanında uluslararası sertifikalı bir danışman olarak hizmet veren yazar, her yaşta ve zamanda sosyal dünya ile birlikteliğimiz, ilişki ve iletişimin etkileşimi konusuna dikkat çekmektedir.

2016 senesinde İstinye Park Alışveriş Merkezi “Anneler Günü” etkinliği kapsamında, İstinye Park’ın en iyi müşterilerine Kişisel İletişim ve İlişki Koçluğu hizmeti vermiştir.

 

On beş senelik kariyeri süresince kişisel gelişim alanında birçok eğitim ve seminere katılan yazar, Türkiye’nin önde gelen kişisel gelişim uzmanları ile de birebir çalışma fırsatı bulmuştur.

Kişisel gelişim, iletişim, ilişkiler ve motivasyon üzerine yazılar yazmakta, profesyonel olarak Kişisel İletişim ve İlişki Danışmanlığı hizmeti vermeye devam etmektedir.

 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mardin’in köyünden İspanya’da şampiyonluğa uzandılar
» Antalya Kültür Sanat’ta Yeni Sergi: "Köy Enstitüleri"
» 15. Tudem Edebiyat Ödülleri sahiplerine verildi
» Çocuklarına kitap hediye eden ülkeler sıralamasında Türkiye 140. sırada
» ‘Sokaktan okula’ Projesine ödül
» 23. İzmir Kitap Fuarı açıldı
» Koç Üniversitesi’nden yeni kitap
» Metin Hara, “İyiliğin Hareket Hali” ve İyiliğin Bilim Hali” kitaplarının D&R Suadiye’de imzaladı
» Bu karanlık tabloyu kabul etmiyoruz!
» People Make The Brand Campus’te öğrencilerle
» Selin Turhan, Honeywell Liderlik Akademisi’nde Türkiye’yi temsil etti
» En iyi okul, çocuktaki yeteneği keşfeden okuldur
» Urla,Köy Enstitülerinin kuruluşunu kutladı
» Füreya Burs Fonu
» Dünyada ve Türkiye’de stem eğitimi konuşuldu
» Mühendislik alanında küresel genç akademi’ye ilk kadın akademisyen Koç Üniversite’sinden
» Suyun yönü
» Merve Dağlı, yeni romanı “Çil Kuşu” ilk kez 16. Bursa Kitap Fuarı’nda kitapseverlerle buluştu.
» Cansu Çevik Turan, “Yol Ayrımı” adlı ilk romanını Bursalı okurları için imzaladı
» Türkiye’nin Mühendis Kızları
» Geleceğin bilim insanları TEMSA ile hayallerine kavuşuyor
» Okumak için sıraya girdiler
» Çocuklar, sebze ve meyvelere bakarak hayalini kurdukları mesleği seçecek
» Demet Sabancı Çetindoğan’dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ Mesajı
» Şehir Tiyatroları Sahnelerinden Kitaba: “Bir kümes Hikayesi”