BeautyEurasia fuarı birbirinden farklı oturum ve panellerle sektöre yön verecek

06 Nisan 2018 Cuma 18:00
12
14
16
18

2017’de yüzde 14 büyüyen kozmetik sektörü 9,3 milyar TL’lik büyüklüğe ulaşırken sektörün en önemli buluşması BeautyEurasia Fuarı birbirinden ünlü isimlerle birlikte 106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanıyor.

12 – 14 Nisan 2018’de İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenleniyor. 3 gün boyunca sürecek fuarda birbirinden renkli şovların yanı sıra güzellik trendlerinden marka sürdürülebilirliğine, franchise ve perakende zincir fırsatlarından yasadışı kozmetik ürünlerle mücadeleye kadar sektöre yön verecek pek çok konu farklı panel ve oturumlarda masaya yatırılacak.

İlgi çekici oturumların yanı sıra ünlü isimleri de ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Fuarı’nda moda tasarımcısı Ivana Sert de kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını yapacak ve fuarın ikinci günü düzenleyeceği oturumda da güzellik sırlarını ve güzellik trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak.

Türkiye’nin lider sektörlerinde lider fuarlar düzenleyen ITE Turkey bünyesinde yer alan Platform Uluslararası Fuarcılık tarafından organize edilen ve Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 14. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı - BeautyEurasia; 12 – 14 Nisan 2018 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek.

Dünyanın dört bir yanındaki üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini bir araya getirecek BeautyEurasia, kozmetik, güzellik ve kuaför ürünlerinin yanı sıra stant etkinlikleri ile de renkli görüntülere sahne olacak. BeautyEurasia fuarında her yıl olduğu gibi bu yıl da ayrıca Ekonomi Bakanlığı’nın desteğiyle Yurtdışı Alım Heyeti programı uygulanacak.

Yasadışı Kozmetik ile mücadele konuları BeautyEurasia’da konuşulacak

Fuarın ilk günü olan 12 Nisan’da sektöre dair pek çok önemli konu konusunun uzmanları tarafından tartışılacak. Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcısı Fatih Tan ile Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Kozmetik Denetim Daire Başkanı Sibel Gürer’in konuşmacı olduğu ‘Kozmetik Firmalarının Denetim Süreçleri’ oturumunda kozmetik ürün tanıtım faaliyetlerine yönelik denetimler ve sağlık beyanı denetimleri konuları ele alınacak.

İlk günün ikinci oturumu olan ‘Yasal Mevzuatlar Oturumu’nda ise Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) ile firmalar arasındaki iletişim ve koordinasyon, kozmetik firmalarının kalifiye eleman eksiklikleri ve eğitimi, tüketicinin kozmetik bilincinin arttırılması ile yeni başlatılan Ürün Takip Sistemi’nin (ÜTS) etkin kullanımı gibi önemli konular konuşulacak.

İlk günün son oturumunda ise ‘Yasadışı Kozmetiklerle Mücadele’ konusu ele alınarak kayıt dışı/merdiven altı kozmetik firmalarının incelenmesinden çıkarılan dersler ile kozmetik firmalarının saha denetim prosedür ve süreçleri masaya yatırılacak.

‘Ivana Sert ile Güzellik Trendleri’ ve ‘Marka Sürdürülebilirliği’ BeautyEurasia’da

BeautyEurasia’nın ikinci gününde ise daha çok pazarlama süreçlerine dair önemli gündem konuları katılımcı ve ziyaretçiler ile buluşuyor. 13 Nisan’daki ilk oturum olan ‘Marka Sürdürülebilirliği’nde; gelişen teknoloji ve her gün ortaya çıkan yeni ihtiyaçlara paralel olarak, kozmetik sektörünün hem Türkiye’ de, hem dünyada hızla geliştiği dönemde sektörde kalıcı olmak, ivme kazanmak ve yüksek rekabet olan sektörde başarıyı yakalama konuları ele alınacak.

Öte yandan hızla büyüyen kozmetik pazarında, kişisel bakım ve güzellik ürünlerine olan talep artışından dolayı kozmetik şirketlerinin kendi mağazalarını açarak yaygınlaşmaları konusu ‘Franchise ve perakende zincirleri fırsatları’ oturumunda konuşulacak.

İkinci günün son oturumunda ise moda tasarımcısı Ivana Sert güzellik sırlarını ve trendlerini ziyaretçilerle paylaşacak. Fuarın son günü olan 14 Nisan’da ise etkinlik alanında çok özel saç şovları renkli görüntülere sahne olacak.

Ivana Sert ‘Heart Breaker’ ile BeautyEurasia’da...

İlgi çekici panellerin yanı sıra ünlü isimleri de ağırlamaya hazırlanan BeautyEurasia Fuarı’nda Ivana Sert’de güzellik sırları ve trendlerini ziyaretçilerle paylaşmanın yanı sıra kendi adını taşıyan markasının yeni ürünü Heart Breaker rujlarının tanıtımını da yapacak. Fuarın ilk günü yapılacak lansman 9 numaralı salonda A810 numaralı stantta gerçekleştirilecek.

Kozmetik sektörü 2017’de yüzde 14 büyüdü 9,3 milyar TL’ye ulaştı

Sektör ve BeautyEurasia Fuarı hakkında görüşlerini dile getiren ITE Turkey Fuar Direktörü Filiz Mehmedova, “Özellikle son 10 yılda ülkemizde kozmetik sektörü hızlı bir büyüme gösterdi. 2017’nin ikinci yarısında ekonomide ve iç pazarda önemli bir toparlanma ve canlanma yaşanmasıyla birlikte yurtiçi kozmetik pazarı 2017 yılında yüzde 14 büyüyerek 9,3 milyar TL büyüklüğüne erişmiştir. 2018 yılında ise ekonomik büyümenin ve iç pazardaki canlılığın sürmesi beklenmektedir. Bu çerçevede iç pazarda yüzde 15’lik bir büyüme beklentisi bulunmaktadır. İç pazarın yanı sıra sektörün ihracat performansında da gelişme devam ediyor.2017 yılında kozmetik ürünleri ihracatı yüzde 2,5 artarak 1,5 milyar dolara yükseldi. 2018 yılında ise ihracat yaptığımız önemli ülkelerde ekonomi ve iç pazarlarda iyileşmeler ve daha hızlı büyümeler beklenmektedir. Bu nedenle 2018 yılında ihracatta yüzde 8-10 arasında bir artış yaşanabileceğini öngörüyoruz.” dedi.

36 ülkeden 350’ye yakın katılımcı ve 10.000’den fazla ziyaretçi

Fuarların en efektif pazarlama ve pazarı öğrenme aktivitesi olduğunu belirten Mehmedova, “BeautyEurasia ile hem sektörün farklı paydaşlarını tek bir çatı altında bir araya getirmeyi hedefliyor, hem de nitelikli içeriğiyle yüzlerce katılımcı ve binlerce ziyaretçinin endüstrideki yeni gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki önemli tecrübe ve uzmanlığımızı, grubumuzun mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Geçtiğimiz yıl 33 ülkeden 258 katılımcı ile 91 ülkeden 7.471 ziyaretçiyi ağırlamıştık. Bu yıl 36 ülkeden 350’ye yakın katılımcıya ve toplamda 106 ülkeden 10.000’den fazla ziyaretçiye ulaşarak büyümemizi sürdürüp sektöre sağladığımız katkıyı daha da arttırmak istiyoruz.

Öte yandan geçtiğimiz yıl başarıyla yürüttüğümüz VIP Alım Heyeti Programını bu yılda hayata geçireceğiz. Program sayesinde katılımcılarımız, çok sayıda uluslararası üst düzey alıcı ile bir araya gelerek yeni tedarik sağlama, iş geliştirme ve ortaklık kurma imkânı buluyorlar. Türkiye, BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu), Orta Doğu, Avrupa ve Latin Amerika’dan sektördeki çok sayıda VIP alıcı, Hosted Buyer alanında katılımcılarla tanışmaları için programa davet edilecek.” dedi.

12-14 Nisan 2018’de 14’üncü kez düzenlenecek olan BeautyEurasia, kozmetik sektörü temsilcilerine uluslararası alanda iş geliştirme, yeni satın alma, yeni iş ve iş birliği fırsatları yaratılmasına katkı sağlayan fuar, sektör liderlerini bir araya getirecek.

 

 

 

 

 

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Yaşlanma belirtilerine ultrason enerjisi
» Erkekler botoksta kadınlar ile yarışıyor!
» Merve Boluğur, Watsons’ta Hayranlarıyla buluştu
» Kışa gençleşerek girin
» Saç dökülmesine karşı şampuanlar ne kadar faydalı?
» Estetik sonrası bunları tüketin!
» Burun estetiği sadece estetik amaçlı değildir
» Burun estetiğinde amaç mutluluk verici sonuçlar!
» Zayıflama ameliyatları sonrası yalnız değilsiniz
» Türk kadınlarına makyaj çok yakışıyor
» 70 kilo verdi, şimdi sıra estetikte
» Sönük kalçalara ameliyatsız estetik
» Tırnak batmasını önlemek için 7 altın kural
» Yaz biter, cilt lekeleriyle mücadele başlar...
» Bölgesel yağlarınızı sevin, hem de çok sevin!
» Sonbaharda kendinizi yenileyin
» Japon Prensesinden Sonra Tırnak Tasarımında Moda ‘Türk Bayrağı’
» Üniversite öncesi estetik telaşı
» Kum saati vücut hatları 2019 trendi
» 45. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde Pantene yıldızı parlayanlar ödülleri’nin sahipleri belli oldu!
» Akıllı güzellik cihazından kişiye özel cilt bakımında dev atılım
» Kreminizi kokusuna değil içeriğine göre seçin
» Sonbahar Yaklaşırken, ışıltılı ve serbest saçlarınız ile göz kamaştırın
» Akne ilacını, dermatoloji uzmanı gözetiminde güvenle kullanabilirsiniz
» Kaşlarınızı sonbahar depresyonuna teslim etmeyin