Babylon’da müzik devam ediyor

10 Ağustos 2017 Perşembe 13:00
12
14
16
18

Yaz boyunca bomontiada Avlu’da ve Midnight Session’larda müziği açan Babylon, sezonda farklı türleri ve sesleri sahnesinde ağırlıyor. Babylon’un programında Nouvelle Vague, Timber Timbre, A-WA, Hanni El Khatib, Marian Hill, Sevdaliza, Marc Ribot & The Young Philadelphians, Sóley, Dubioza Kolektiv, Eli & Fur, Soul Clap, BaBa ZuLa, Kabus Kerim, Gaye Su Akyol, Büyük Ev Ablukada, Karsu, Ceylan Ertem, Ayhan Sicimoğlu, Redd ve Deniz Tekin var.

Tarih

Etkinlik

21 Eylül 2017 Perşembe

Nouvelle Vague

22 Eylül 2017 Cuma

Nouvelle Vague

23 Eylül 2017 Cumartesi

A-WA

23 Eylül 2017 Cumartesi

Eli & Fur – Midnight Session

24 Eylül 2017 Pazar

A-WA

27 Eylül 2017 Çarşamba

Ceylan Ertem

28 Eylül 2017 Perşembe

Deniz Tekin

29 Eylül 2917 Cuma

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars

4 Ekim 2017 Çarşamba

Garanti Caz Yeşili: Timber Timbre

5 Ekim 2017 Perşembe

Redd

6 Ekim 2017 Cuma

Soul Clap – Midnight Session

 

11 Ekim 2017 Çarşamba

Garanti Caz Yeşili: Sóley

13 Ekim 2017 Cuma

Gaye Su Akyol

14 Ekim 2017 Cumartesi

Büyük Ev Ablukada

17 Ekim 2017 Salı

Hanni El Khatib

18 Ekim 2017 Çarşamba

Karsu

19 Ekim 2017 Perşembe

Garanti Caz Yeşili: Marc Ribot & The Young Philadelphians

20 Ekim 2017 Cuma

BaBa ZuLa

20 Ekim 2017 Cuma

Kabus Kerim – Midnight Session

21 Ekim 2017 Cumartesi

Marian Hill

28 Ekim 2017 Cumartesi

Dubioza Kolektiv

1 Kasım 2017 Çarşamba

Sevdaliza

 

 

 

Türkiye’de İlk Kez Sahne Alacak İsimler Babylon’da!

Müzikleriyle coğrafi, politik ve kültürel sınırları ortadan kaldıran A-WA, renkli sahne şovları ve yüksek enerjili şarkılarıyla 23 ve 24 Eylül’de, Türkiye’de ilk kez Babylon sahnesine konuk oluyor. İsrailli üç kız kardeş Tair, Liron ve Tagel Haim’den oluşan A-WA, Yemenli kadınların sözlü tarihini elektronik dans müziği ile buluşturuyor. Balkan Beat Box’tan tanıdığımız prodüktör Tomer Yosef’un desteğiyle ilk albümleri Habib Galbi’yi yayımlayan üçlü, groove ve elektronik seslerin füzyonu etrafında şekillenen çok sesli bir müzik deneyimi sunuyor.

Amerikalı müzisyen, söz yazarı ve multi-enstrümantalist Hanni El Khatib, yeni albümü “Savage Times” ile 17 Ekim Salı günü Babylon’da sahne alıyor. San Franciscolu Hanni El Khatib, ilk albümü “Will the Guns Come Out”un ardından 2013 yılında yayımladığı ve prodüktörlüğünü Black Keys'den Dan Auerbach’ın üstlendiği “Head in the Dirt” ile dikkatleri çekti. Mart ayında çıkardığı son albümü “Savage Times”da garage rock’tan punk ve blues melodilerine uzanan sanatçı, türler arası bir müzik deneyimi sunuyor.

Samimi şarkı sözleriyle de dinleyenleri etkilemeyi başaran Marian Hill, 21 Ekim Cumartesi akşamı Türkiye’de ilk kez Babylon’da sahne alıyor. Jeremy Lloyd ve Samantha Gongol’un projesi Marian Hill, blues, akustik ve dijitalin harmanıyla klasik ve modern sesleri bir araya getiriyor. İlk teklileri “One Time”ın başarısını geçen sene yayımladıkları “Act One” albümüyle devam ettiren ikili, “Down” adlı parçalarıyla da radyo listelerine hızlı bir giriş yaptı.

Babylon Sahnesi’nde İlk Kez

Taylor Kirk'ün hayat verdiği Kanadalı folk üçlüsü Timber Timbre, Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 4 Ekim Çarşamba günü ilk kez Babylon’da sahne alıyor. Taylor Kirk’ün şiirsel vokali ve folk, blues ve groove ritimleriyle bugüne kadar toplam yedi albüm yayımlayan Timber Timbre, son albümleri “Sincerely, Future Pollution” ile başarısını sürdürüyor. Grup, 50’lerin doo-wop’undan 60’ların folk eğilimli Creep On Creepin On’una ve 70’ler esintili Hot Dreams’e kadar farklı ezgileri harmanlıyor.

Balkanlar’ın kendine has atmosferiyle geleneksel müziklerini biçimlendiren Dubioza Kolektiv, 28 Ekim Cumartesi günü ilk kez Babylon’da müzikseverlerle buluşuyor. Bosna Hersekli grup ska, punk, reggae, elektronik ve hip-hop ritimlerini Balkan melodileriyle sunuyor. Gezi Parkı, The Pirate Bay kurucularının hapisle suçlanması ve mülteci olmanın zorlukları gibi dünya meselelerini şarkılara dönüştüren ekip, İngilizce, İspanyolca ve farklı dillerde parçalarını seslendiriyor.

Midnight Session’larla Babylon’da Müzik Geç Saatlere Kadar Devam Ediyor

Babylon’da müzik, 23 Eylül Cumartesi gecesi Midnight Session’da Eli & Fur ile devam ediyor. İlk kayıtları “You’re So High” ile dikkat çeken Eli & Fur, sahne performanslarıyla elektronik müzik dünyasına yeni bir hareket katıyor. Boiler Room, Creamfields, Dimensions, Coachella ve Glastonbury gibi prestijli sahnelerde performans sergileyen ikili, Rudimental, Maceo Plex, Carl Cox ve Jimmy Edgar gibi isimlerle de aynı sahneyi paylaştı.

Eli Goldstein ve Charles Levine’nin projesi Soul Clap, 6 Ekim Cuma gecesi Midnight Session’da Babylon sahnesine konuk oluyor. Dans müziğiyle, funk ve pop kültürü arasında köprü kuran ekip, house ve disco’yu funk, hip-hop, rave ekseninde yeniden keşfediyor. Wolf + Lamb ile ortak çalışmaları sonucu yayımlanan DJ Kicks derlemesi ve ilk elektronik albümleri EFUNK ile isimlerini dünyaya duyuran ikilinin, George Clinton & P-Funk, Talking Heads, Nick Monaco, Billy ‘Bass’ Nelson ve Greg Paulus gibi isimlerle de çalışmaları bulunuyor.

Müzik tarihine kazınmış kült oluşumlardan Cartel ve Karakan’dan Kabus Kerim, 20 Ekim Cuma gecesi BaBa ZuLa'nın ardından Midnight Session’da DJ kabininin başına geçiyor. “Eskiden yeniye, daima ileriye” düsturuyla eski usul hip hop kültürünü yaşatan Kabus Kerim, setlerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

Yerli ve Yabancı Sahneden Daha Birçok İsim Bu Sene de Babylon’da

Nouvelle Vague, 21 ve 22 Eylül’de iki gece üst üste Babylon’da hayranlarıyla buluşuyor. Fransız müzisyenler Marc Collin ve Olivier Libaux ortaklığından doğan Nouvelle Vague, punk rock’ın söz dinlemez tavrını ve new wave’in entellektüel derinliğini bossa nova’nın neşesi ve dansı ile birleştiriyor. Camielle, Phoebe Killder, Nadeah, Melanie Pain, Liset Alea gibi sıra dışı vokalistleri bünyesinde barındıran topluluğun repertuvarlarında Joy Division’dan The Clash’e, Depeche Mode’dan Blondie’ye kadar birçok kült grubun cover’ları bulunuyor.

Türkiye'nin modern seslerinden Ceylan Ertem, geniş repertuvarıyla 27 Eylül Çarşambaakşamı Babylon'da. Müzikal şarkıcılığı ve müzikoloji eğitimleri için 1999 yılında İstanbul’a taşınan Ertem’in, 2010 yılında yayımladığı ilk solo albümü ”Soluk” ve 2012 yılındaki ”Ütopyalar Güzeldir” yılın en iyi albümleri arasına girdi. Gaziantep’te kaydettiği son albümü ”Yine de Amin”i Şubat ayında yayımlayan şarkıcı ve şarkı yazarı, yurt içi ve yurt dışı konserlerine devam ediyor.

Genç sanatçı Deniz Tekin, 28 Eylül Perşembe akşamı Babylon’da sahne alıyor. YouTube’dan yayınladığı videoları ile milyonlarca kişiye ulaşan Deniz Tekin, güçlü sesi ve sahne performansıyla gelecek vadeden sanatçılar arasında sayılıyor.

Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, tropikal ritimler ve Latin ezgileriyle 29 Eylül CumaBabylon’da! Bolero'lar, salsa'lar, cha-cha'lar ve özel süprizlerle müzikseverlerin müziğe doyamayacağı gecede sadece Latin değil, Türk ezgileri de havada uçuşacak.

Türkiye rock müzik sahnesinin güçlü isimlerinden Redd, 5 Ekim Perşembe akşamı Babylon’da müzikseverlerle bir araya geliyor. İlk albümleri “50/50”yi 2005 yılında yayımlayan Redd, kariyerine “Kirli Suyunda Parıltılar”, “Plastik Çiçekler ve Böcek”, “Gecenin Fişi Yok”, “21” ve “Hayat Kaçık Bir Uykudur” albümleri ile devam etti. Son albümü “Mükemmel Boşluk” ile müzik dünyasındaki yerini sağlamlaştıran Redd, pek çok toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer alıyor.

İzlandalı müzisyen Sóley, yeni albümü “Endless Summer”ın ardından 11 Ekim Çarşamba akşamı Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında Babylon’da sahne alıyor. Indie müzik grupları Seabear ve Sin Fang’dan tanıdığımız Sóley, Stefánsdóttir, Sigur Rós ve Múm gibi isimlerden ilham alıyor. İlk solo albümü "Theatre Island" ile kendi hikayelerini anlatmaya başlayan sanatçı, kariyerine elektro pop ekseninde devam ediyor.

Gaye Su Akyol, Doğu-Batı sentezi oluşturan müziğiyle 13 Ekim Cuma akşamı Babylon’da hayranlarıyla buluşuyor. Bestesi ve güftesi kendisine ait eserleriyle hazırladığı ilk uzunçaları “Develerle Yaşıyorum”un ardından geçtiğimiz yıl “Hologram İmparatorluğu”nu yayımlayan Gaye Su Akyol, bas, davul, gitar triosuna eklediği yerel çalgılara kadife sesiyle eşlik ediyor.

Büyük Ev Ablukada, daha önce gerçekleştirdiği “Akustik" ve "Full Faça” performanslarının ardından “Fırtınayt” ile 14 Ekim’de bir kez daha Babylon’da. Grup elektronik dünyaya adım attıkları bu formatın, “Olmadı Kaçarız” etiketiyle yayımlanan ilk teklisi “Hayaletler” ile büyük beğeni topluyor.

Dünyanın en önemli sahnelerinden New York Carnegie Hall'da ve North Sea Jazz Festivali'nde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan Karsu, 18 Ekim Çarşamba akşamı caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanladığı “Karsu Müziği”ni Babylon sahnesine taşıyor. Piyano çalmasının yanı sıra bir şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aranjör olan Karsu, yurt içi ve yurt dışında sıklıkla konserler veriyor.

John Zorn, The Lounge Lizards, Arto Lindsay, Medeski, Martin and Wood, Elvis Costello gibi pek çok ünlü müzisyenle çalışan kült müzisyen ve gitarist Marc Ribot, 2007 yılında sahne aldığı Babylon’a uzun bir aradan sonra The Young Philadelphians ile Garanti Caz Yeşili konserleri kapsamında 19 Ekim Perşembe günü konuk oluyor. Philly soul ve hard groove’a gönül veren Jamaaladeen Tacuma, G. Calvin Weston, Mary Halvorson ve Marc Ribot’dan oluşan The Young Philadelphians “The Hustle”, “Love Rollarcoaster”, “TSOP” ve “Love Epidemic” gibi klasikleriyle tanınıyor. Time Out New York’un, kaçırılmaması gereken 10 sahne listesinde yer alan üçlü, usta gitarist Marc Ribot’nun öncülüğünde groove’dan vazgeçmeden punk, funk ve 1970’lerin soul elementlerine deneysel ve doğaçlama yorumlar getiriyor.

Türkiye modern müzik tarihinin kendine has ekiplerinden BaBa ZuLa, 20 Ekim Cumagecesi Babylon'da! The Guardian ve Record Collector’ın aralarında bulunduğu pek çok prestijli yayından övgüler toplayan grup 20 yıllık müzikal yolculuğunu anlattığı yeni albümü “XX”i, Ocak ayında yayımlandı. World Music Charts Europe’un Şubat ayı listesinde de ilk sıralara yükselen “XX”, Mad Professor, Dr. Das, Sly & Robie ve Dirtmusic gibi isimlerin yer aldığı bir dub düzenlemesi de içeriyor.

Müziği tek bir türle sınırlandırılamayan Sevdaliza, dokunaklı ve melankolik sesi ve farklı bir müzik deneyimi vadeden özgün performansıyla 1 Kasım Çarşamba akşamı yeniden Babylon sahnesinde! Elektronik, trip-hop, grime ve avant-garde üretimleriyle tanınan İran asıllı multidisipliner sanatçı, şarkı sözlerinde usta romancılardan etkileniyor. “The Suspended Kid” ve “Children of Silk” EP’lerinin ardından bu yıl “ISON” adını verdiği albümünü yayımlayan sanatçının şarkılarında sorgulayıcı ve felsefi karakter bulunuyor.

 

 

 
 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Türkiye’nin en çekici işverenleri belirlendi
» Bahar Uçanlar ’’Türkiye’yi fit yapacağız’’
» Fenerbahçeliler’in hediyesi iyilik oldu
» Yeşim’den örnek eğitim
» Güzelleşme hevesiniz cilt kanserine Yol açabilir
» 25 attı, hiç yemedi
» 11 Yaşındaki Talya Özdemir Birleşmiş Milletler‘de yaptığı konuşmayla beğeni topladı
» Hepsiburada Anne Söyleşileri’nin bu haftaki konuğu: Yazar Yasemin Üstay Tekin
» Mandalina “Resmen” Seferihisarlı
» AvivaSA ve Doğa Rutkay’dan “Ne izlesem?” projesi!
» Oyuncu Müge Boz; “Aşk skandallarıyla beslediğim bir hayatım olmadı...”
» Jimnastikte milli gurur Jimnastikte milli gurur
» Gayrimenkul sektöründe dijital pazarlama
» Bisikletçiler "Engelsiz Bir Dünya İçin" Avrupa yollarına düştü.
» Organik besleniyorlar
» Bu çocuklar çok şanslı
» Mersin’de Kıyı Düzenlemesi Fikir Projesi Yarışması ödülleri sahiplerini buldu
» Tohum Otizm Vakfı ve Teknosa’dan semptom reklamar
» Masal şatosu 4. Çocuk akademisi sona erdi
» Sevimli dostlarımız için keyif ve keyifin adresi: Fizyopet Köpek Oteli
» b-smart akıllı iş platformu ile akıllı iş yapma dönemi başladı
» Güneş gözlüğü seçimi yaparken burcunuzdan ilham alın!
» Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor? Yeni FAO raporuna göre bunu söylemek için çok erken
» Devamlılık Hatası: Müzakerenin Koreografisi Gökcan Demirkazık ile İş Yorumları
» Bebekli tatilde valizde olmazsa olmazlar