YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
10/04/2018 09:43
Sizce suçlu hemcinsinizmi?

Aldatmak, aldatılmak ne kadar görmek istemesek de maalesef ki yaşanan görülen bir yaşama şekli diyelim. Etik olmayan herkes tarafından yargılanan bir durum diğer taraftan da kabul etmek gerekir ki yaşadığımız ortamda gün ve gün çoğalan neredeyse normalleşen bir durum.

Artık ne kadar onaylamasak da birçoğumuz biliyoruz ki erkeklerin aldatma olayı kadınlara göre daha fazla ve işin enteresan tarafı benim bu yazımda değineceğim tarafı aldatılan kadınların birçoğunu dinlediğiniz zaman şu cümleyi duymak…

Aslında kocam beni aldatmaz ama kadın kocama bir takmış kocamın peşini bırakmıyor, ya da.

 Aldatılan kadın direk diğer kadını arayıp ondan hesap sorması, kocamın peşini bırak kocam beni seviyor.

Yapmayın hanımlar, karşınızda ki de kadın ben her zaman şunu söylerim tamam kadın kadının şeytanıdır ama bu konuda bence öncelikle eşinizle konuşmanızdan yanayım aldatıldığınızı öğrendiniz mi?

Önce kendinize sorun kocam beni neden aldatıyor?

Eminim birçok kadın ben harika bir kadınım bunun sebebi ben olamam diyecektir.

Aslında kadınların aldatılmasında, eğer kocanız çapkın ve pis nefisi değilse kadınlarımızda hata olabilir ki bu da aldatılmayı haklı göstermez ama yine de kendinizi düzeltmek için bir fırsat yaratabilir, eğer istiyorsanız kocanızı kendinize çevirebilir.

 Bu durumda boşanmak gerekli diyeceğim ama yaşadığımız coğrafyada hepimiz biliyoruz ki aile olgusu çok yüksek olduğu için erkeklerimiz hem evde beni bekleyen bir ailem olsun ama ben eşimle yaşayamadığımı da dışarıda başka bir kadınla yaşayayım diyerek aldatma olgusunu kabul ediyor.

Türkiye’de birçok kadın da bunu bilerek eşleriyle yaşıyor, ha ekonomik düşünerek, ha adamı sevdiği için ya da çocuklarını düşündüğü için ama kabullenerek yaşıyorlar.

Öncelikle hanımlar kendimizi yargılayalım sonra eşinizle oturun konuşun eminim reddedecektir ama siz yine konuşun neyin hayatınızda eksik olduğuna beraber karar verin.

Sorun, sevmiyor musun beni? Eminim seviyorum diyecektir o zaman heyecan mı bulamıyorsun? Diye sorun eğer heyecan yokta karar kılarsanız, hayatınızda heyecan yaratacak ve evliliğinizi renklendirecek şeylere başvurun evli olduğunuz için sizin hayatınızda tek düzey yaşatmanız kuralını bozun.

Ama asla eşiniz suçsuzmuş gibi davranmayın çünkü eşiniz istemese hiçbir kadın zorlamasıyla sizi aldatmaz, siz evlenirken kocanızla evlendiniz onla sözleştiniz sadakat sözünü evlendiğiniz adamla verdiniz, başka bir kadını suçlamanız ve bu kadının üzerine gitmeniz kocanızı aklamaz sadece sizin kendinizi kandırmasını sağlar.

Yanlış anlaşılmasın tabi ki aldatılmak kim olursa olsun hoş değil, maalesef ki nefisler pis değilse tabi ne kadın, nede erkek laf olsun diye birbirini aldatmaz

Bir eksik vardır ama bu eksiklik varsa boşanın demekte kolay değil, Türkiye’de yaşıyoruz ataerkil bir toplumdayız ne öğretilse onu dayatarak yaşatılıyoruz aile olgusunun her şeye dayanmak olduğunu, kabullenmek olduğunu bize enjekte etmişler, istesek de bunu damarlarımızdan atamıyoruz.

Onun için evliliklerinize sahip çıkın, başkalarını suçlamaktan daha kolaydır inanın aman alan almış satan satmış demeyin, kendinize bakın özgüveniniz yüksek olsun, kendi ayaklarınızın üzerinde durun, kocanızda olsa ona mahkûm olmadığınızı eşlerinize adapte edin.

Bunları yapıyorsanız ve hala aldatılıyor-sanız boş verin gitsin o adam sizi hak etmiyor ama kimsenin zorlamadığını da bilin o adam kendi istediği için hayatında başka bir kadın var yani başka kadını suçlayıp üzerine gidip, kendi hemcinsinize de kendinize de hayatı zehir etmeyin 

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :