YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
16/08/2018 17:37
Kadınlar kendi dünyanızı var edin

Virginia Woolf un Kendine ait oda kitabını okuyan var mı? Bilemiyorum ama okumadıysanız okuyun derim inanın öyle, kim olursa olsun benim diyebileceği bir odası olmalı.

Öyle oda derken yattığımız uyuduğumuz bir odadan bahsetmiyorum, kendimize ait özel bir yaşama alanımız olmalı.

Biz İnsan olarak, kalabalık yaşamaya ayarlanmış olsakta, insan bazen yalnız kalmanın hazını almalı diye düşünüyorum.

Özellikle ülkemizde kadınlarımız hiç bir zaman kendilerine özel bir Dünya kurmuyorlar, hep etrafımızda ki insanlar için varmışız gibi lanse ediliyorlar.

Önce çocuklarımız kardeşlerimiz diyoruz, eşimiz ne derse nasıl bir ortam hazırlarsa, o ortamlarda yaşamaya çalışıyoruz, öyle çok kadın kendini başkalarına adıyor ki nasıl yılların geçtiğinin bile farkına varmıyor.

Ne olursa olsun, kim olursa olsun kendinize özel bir Dünya kurun, kendi yüreğinizle bakın herşeye var olduğunuzu hissedin.

Öncelikle kadın kendi gücünün farkına varsın, var olma sebebini bilsin, hayat sadece çocuklar koca anne baba akraba bunlardan ibaret olmadığını anlasın.

 Kendi içiniz de sevinçler barındırın, kendini mutlu edecek sürprizler geçirin aklınız den, ve bunu dolu dolu yaşasın.

Kadın kendi ayaklarının üzerinde durabiliyorsa ve kendi kendine ekonomik olarak yetiyorsa daha kolay kendi içinde kendine özel bir Dünya kurabilir.

 Ekonomik olarak başka birine bağımlı kalan kadın, her zaman o insanın sunduğu hayatı yaşamak zorunda bırakılır, onun için öncelikle çalışın kendi paranızı kazanın ve kimseye eyvallahınız olmasın.

 Sevin aşık olun ve bunlarI kendi istediğiniz için yapın.

Gün içinde ki, iş çocuk ev bunları elbette ki göz ardı edemeyiz ama bunların dışındada kendinize gün içinde zaman ayırın, yalnız kalın dışarı çıkın, sahilde yürüyün, kendinize bir kahve söyleyin kahvenizi içerken sizi üzenlere küfür edin, sonrada aman boşverin ve kalkın yerinizden yürüyün tekrar derin nefesler alın okuyabildiğiniz kadar kitap okuyun, başka Dünyaları keşfedin tek başınıza tatile çıkın bunları yapmak için kimseden izin almak zorunda değilsiniz.

Sizi seven yanınızda olanlarda, inananın sizi anlayacaktır görevlerimiz elbette olacak, çocuklarımız için sevdiklerimiz için elbette fedakarlık yaptığımız anlar olacak ama bırakın birazda onlar sizin için fedakarlık yapsın, bırakın birazda onlar sizi anlasın emin olun, onlarda sizi mutlu görünce mutlu olacaktır.

Hepiniz, Hayırlara güzelliklere başlangıç olmasını dilediğim, güzel bir bayram geçirin.

Kendinize ait bir Dünya'da

Sevgiyle kalın…

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :