YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
02/05/2018 06:35
Kadın çok şey istemez aslında

Biz kadınlar Dünya var olduğundan bu yana kendimizi şu erkeklere anlatamadık gitti yanarım da buna yanarım.

Derdimizi anlatsak abartı oluruz, sevgimizi göstersek çok sıktın oluruz, ha biraz şımartılmak istesek çocuk musun? Oluruz, oluruz da oluruz…

Aslında bir anlasalar kadında ki yüce ruhu, işte o zaman Dünya nasıl cennet olur.

Kadın çok şey istemez aslında erkekten, sevgi, ilgi değer verildiğini hissetmek çok şey mi ya?

Ama yok toplumda kadın dediğin zaman, dizini kıracak itaat edecek varlık görmek ister erkek.

Erkek ne derse onu yapacak çocuğuna ana olacak, evine hizmetçi yatağında kadın yani erkek egemen bir ülkenin külkedisi…

Kadın biraz asi mi, dik başlı dediğim dedik ha birde akıllıysa yandı…

 Erkek öyle baş kaldıran kadını sevmez asilik mi? Oda neymiş kadına hiç yakışmaz, kadın dediğinin aklı öyle çok çalışmayacak, seksi olsun birazda hamarat olsun yeter, bak o zaman erkeğin keyfine?

 Kadın erkek ilişkisini yazarken, olaya biraz mizah katayım istedim ama şunu asla unutmayın her şakada bir gerçek payı vardır.

Türkiye’de ne kadar kadın hakları var dense de yada toplum gözünde kadın evin direği gibi konuşulsa da, istisnalar hariç bir çok yerde öyle olmadığını görüyoruz.

Erkekler kadınlara bir obje gibi baktığı sürece bu böyle devam edecek, kadının ruh halini bir çok erkek hala çözemedi yada çözmek işlerine gelmediği için aptala yatıyor da olabilirler.

Birçok erkeğin konuşmasında duyuyorum kadın dediğin çok akıllı olmayacak, neden diye sorduğumuz zaman…

 _ Akıllı kadınla uğraşılmaz, aklı her şeye ererse istekleri bitmez gibi yarı şaka yarı ciddi cevaplar alıyoruz.

Erkeklerin birçoğu konu kadın olunca, belli belirsiz muzurca bir gülüş altında…

 ( Artık siz düşünün O beyinlerinden ne geçiyor )

Hemen olayı esperiye bağlıyor müstehcen söylemlerle kadının duygusuz beceriksiz bir varlık gibi tartışabiliyorlar, acı olanda bu aslında başka bir kadın için konuştuklarını kendi bacıları hakkında konuşsalar kıyameti koparan bazı mahlûklar kendilerinde maalesef ki bu hakkı görebiliyorlar.

Başta da dediğim gibi sevilen kadın emin olun Dünya’nın en güzel kadınıdır, siz yeter ki sevdiğinizi kadına hissettirin sizi sevmesini sağlayın bakın görün o kadın size Dünya’yı Cennet yapmaz mı?

Kadının özgür olmasını sağlayın, kadın gibi hissetmesini sağlayın, bakın o zaman kadın nasıl kendine dikkat ediyor ve nasıl kendiyle beraber sizi de mutlu ediyor.

Kadının eğitilmesi için her şeyi yapın akıllı kadından asla zarar gelmez, asi kadında da, asi kadın her zaman özgüveni yüksek kadındır ve özgüveni yüksek kadın yarınların garantisidir bunu unutmayın yeter ki siz kadının değerli olduğunu hissettirin bakın görün o kadın

Her gününüzü nasıl bahar eyliyor yani işin özü kadını sevin, sayın ve kadın gibi hissetmesini sağlayın benden bu kadar artık gerisini siz düşünün… 

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :