YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
07/12/2017 01:11
Her kuşun eti yenmez

Bu söyleme her zaman gıcık olmuşumdur bence hiçbir kuşun eti yenmemeli bir hayvan sever olarak diyorum.

Toplumumuzda birde diğer argo anlamı vardır.

Kadının üzerine bu söyleme yaparlar, bu daha da vahim ve içler acısı, beklide bazı kendini bilmez adam sanan erkeklerin her kadını elde edeceklerini sanmalarıyla alakalı olabilir diye düşünüyorum.

Kadın olmak zor bunu artık 2+2= 4 Olduğunu biliyorsak kadın olmanın da o kadar zor olduğunu biliyoruz.

Bıkıyoruz aslında bize yaşatılanlardan dayatılanlardan cinsel bir obje gibi davranılmaktan inanın bıkıyoruz bizim duygularımız yokmuş gibi ya da sanki her saniye erkeğe ihtiyacımız varmış gibi davranılmaktan inanın bıkıyoruz.

Yaptığımız bir başarıda sanki birinden destek almışız gibi davranılmaktan ve kadının güçlü olduğunu sürekli anlamayan beyinlere anlatmaktan yorulduk artık.

Biz kadınlar yaşadığımız ortamlarda sürekli yanlış anlaşılma korkusu içinde yaşamak zorunda bırakılıyoruz.

Her hareketimize dikkat etmek zorunda olduğumuz için sürekli kendimizi kasarak dolaşıyoruz böyle olmasına rağmen kendini erkek sanan ya da erkeklik adamlık ne demek bilmeyenler, adamlıktan nasibini almayanlarla uğraşmak zorunda kalıyoruz.

Bunun güzellikle ya da çirkinlikle inanın alakası yok kadın olmak kâfi hani bizimde tek derdimiz erkeklerle yatıp kalmak sanki.

Birde saçma olan ne biliyor musunuz?

Adamlar öyle yüzsüz ki kendilerini nerede görüyorlar da özgüven patlaması yaşayıp da her kadına aynı yaklaşımda yaklaşıp bir de olumlu cevap bekliyorlar inanın anlamakta zorluk çekiyorum.

Kadının hiçbir derdinde yanında olmazlar destek olmazlar hatta kadının cebinden yemeye bile çalışırlar ve kendilerini de adam sayıp dolaşırlar, bu tiplerde ki cesaret de inanın mantık işi değil.

Birde üç kuruşu olup kendini adam sayanlar var altlarında lüks arabayla gezip her kadını kendilerine ait sanan bu züppeler de ayrı bir dert zaten insanlığı adamlığı mal varlıklarıyla satın aldığını sanan bu mahlûklar üç kuruş bile etmediklerinin farkında bile değiller.

Biz kadınların adam gibi adamlara ihtiyacı var.

 İnanın aşk sevgi bunları karşılıklı yaşarsanız güzel olur cinsellikte akabinde gerekirse gelir ama sen bir kadına sadece cinselliği için yaklaşıyorsan başta kaybedersin arkadaş.

 Bu densizliğe girer eğer sadece yaşamak istediğin cinsellikse bu mesleği hakkıyla yapan meslek edinen kadınlar var eminim bunu sizler daha iyi biliyorsunuzdur.

Yani bir kendinize gelin adam olun biz kadınlar zaten yeteri kadar zorluklarla uğraşıyoruz birde böyle saçma saban şeylerle yormayın bizi.

Her kadına aynı yaklaşamazsın her kuşun eti yenmez söylemi bu bakımdan doğru olabilir ne kadar doğru bulmasam da bu söylemi bu anlamda bakıldığı zaman doğru.

Bir kadın çıkar karşınıza öyle bir canınızı yakar ki bir daha her kadına aynı şekilde davranılmayacağını anlarsınız.

Diyeceğim o ki kadınları mal gibi cinsel obje gibi görmekten bir vazgeçin artık.

 Kadını insan gibi görmeye başladığınız zaman inanın sizi adam yerine koymayan kadınlarda size saygı duyar her kadının evet demesini beklemeyin adam olun kadın sana hayır diyorsa önünden bir çekilin.

Yoksa aşk sevgi çok güzel bir duygudur saygıyla hoşgörüyle yakalayabiliyorsan ne ala işte sizi seven sizinde onu sevdiğiniz kadınların yanında olun her dala konmanın macera aramanın anlamı yok.

Yani neymiş?

Her kuşun eti yenmezmiş.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :