YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
12/07/2017 11:19
Erkek güçlü kadının,aşkından korkar

Tamda başlıkta dediğim gibidir, erkek güçlü kadının aşkından korkar.

Erkek kadını kendi söylemleri içinde görmek ister, kendi sınırları içinde yaşamasını düşünmesini ister, buda güçlü kadının istemediği bir şeydir.

Bazı kadınlar erkeğin sınırları içindeymiş gibi davranır, bu tür kadınların işine gelir, rahattır, üretmeyi sevmiyordur boyunduruk takılmış gibi erkeğe biat edebilir yani kısacası isteyerek aptal kadını oynar.

 Bu tür kadınları tercih eden erkeklerde maalesef ki, toplumumuzda çok, çünkü kadının baş kaldırmaması erkeğinde işine gelir.

Diğer taraftan güçlü kadın her şey gibi aşkına da fazlasıyla sahip çıkar, aşkını yaşarken de haksızlığa boyun eğmez, yanlışı gördüğü zaman susmaz buda erkeği pek mutlu etmez.

Çünkü güçlü kadın aşkından çabuk vaz geçmez, aşkı için sevdiği için savaşını son noktasına kadar verir susmaz.

İşte erkeklerde bundan nefret eder, kadın susmalı diye düşünür aşkı da çok önemsemez, aşk erkeğe göre güzel vakit geçirmekten öteye gitmemelidir.

Öyle duygusala bağlamak selle sümük ağlamak erkeğe çok itici gelir.

Kadın erkeğin istediklerini yapıyorsa, erkekte canı isteyince arayıp, canı isteyince kadının adını anmıyorsa, kadında buna tepki vermiyorsa, erkeğe göre en iyi ilişki şeklide budur.

Yani sığ bir aşk anlayışıdır, erkeğin içinde yaşadığı şey.

Tabi istisnalar kaideleri bozmaz gerçekten aşkı tadıyla yaşayan erkeklerde vardır sayıları azda olsa.

Aslında erkek aşktan korkar.

O yüzdendir ki, aşk kapılarını sımsıkı kapatır.

Erkek de bilemez karşısındaki kadının ne kadar güçlü olduğunu ve yaşadıkları ilişkiye kadının nasıl yaklaşacağını, işte bu yüzdende erkek hep temkinli yaklaşır bu tür ilişkilere ve kadına bir sınır koyar.

Güçlü kadın tamda burada tepkisini verir…

Erkeğin koyduğu sınıra karşı gelir, onun içindir ki güçlü kadınların ilişkileri karşısındaki erkeğin anlayışına göre değişir yani erkek güçlü kadını anlayabilir ve mutluluğu seçerse

Uzun soluklu ilişkiler yaşanır.

Yok, erkek kadında sadece eğlence arıyorsa işte o ilişki türünde kadın bir yere kadar savaşını verse de karşısındaki erkeğin düşüncesini anladıktan sonra kendini çeker ve bu tür ilişki içinde olmak istemez.

Maalesef ki bu tür ilişki sonrasında acıyı çekende yine kadın olur, ne kadar güçlü olsa da kadın kalbinin içinde yaşadığı aşkın esiri olmamak için acısı daha yoğun yaşar.

Umuyorum ki bu tür ilişkilerde kadında erkek de karşılıklı aynı duygular içinde birbirini bulur güçlü olmak sadece kadına has olmaz erkekte yaşadığı ilişkinin karşısında güçlü durmasını becerebilir.

Çünkü aşk iki taraflı yaşanabiliyorsa anlam taşır, yoksa tek taraflı yaşanan şeyler her zaman karşı tarafa acı vermekten başka bir şeye yaramaz.

AŞKLA KALIN.

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :