YAZARLAR Ayten Turan
12
14
16
18
02/07/2018 20:54
Bu mahluklar yok edilmeli

Tecavüzü aynı cümlede kullanmak kadar ne acı olabillir ki?

İnsanın yüreğine sevgi dolduran, umutlandıran, güldüğü zaman hayatı aydınlatan çocuk değil mi? Sizler, nasıl oluyorda bu masum varlıklara kıyabiliyorsunuz?

Nasıl bir vicdanla böyle el kadar çocuklardan haz alıyorsunuz? Yazarken bile tiksiniyorum, bu bence ciddi bir hastalık ve bu hastalık ya tedavi edilmeli ya da bu insanlar yok edilmeli başka bir alternatifi olamaz.

Bu tür insanlara hayvan mısın? Demeleri bile hayvanlara hakaret…

 Ben hiç görmedim bir köpeği yavru köpekle eşleşirken, yada kediyi, aslanı, kaplanı, hiç duymadık gelişmemiş bir yavruyla çiftleştiğini hatta bir ciyan bile bunu yapmaz, bu benim değil araştırmacıların sözü gerçekten bana göre insan bu Dünya’da en acımasız mahluk adını bile koyamadım bir varlık.

Neden peki, ne oluyor toplumumuza da her geçen gün bu tür iğrençliklerin çoğaldığını görüyoruz?

Çocuğa, hayvana, kadına yapılan bu vahşetin altında ne yatıyor?

Öncelik bu sağlıklı bir insanın yapabileceği bir durum değil, yani çocuk istismarını yapan kişi kesinlikle ruh hastası, tedavisi dahi inanın yok. Eğer hasta bunu hastalık olarak görür, bir alkol yada uyuşturucu bağımlısı gibi ben hastayım tedavi olmak istiyorum derse, belki bir tedavi bulunabilir ki daha bu konuda başvurup ben hastayım diyen Türkiye’de olmamış.

 Avrupanın bazı ülkelerinde kişi kendi hastalığını kabul edip kendini tedaviye aldırmış maalesef ki tam anlamıyla tedavi olamamış vakalar var.

Ülkemizde ve bizim gibi tabuları olan cinselliğin ayıp olduğu sürekli dile getirilen ülkelerde bu olaylar daha çok oluyor ve maalesef ki bu tür birçok olay, gizli tutuluyor çocuklarımız, kadınlarımız başlarına gelen tecavüz olaylarını gizliyorlar çünkü bu yüz kızartıcı bir olay ve saklanmalı gibi yanlış bir yaklaşımla eğitildikleri için.

Korkuyorlar, eğer başlarına gelen bu iğrençliği söylerlerse, herkes tarafından dışlanacaklarını hadda kendilerinin bile suçlanacaklarını çok iyi biliyorlar ve maalesef ki ülkemizdede aynen böyle oluyor.

Kadın tecavüze uğruyor, gönlü vardı istekli deniyor…

Reşit olmayan bir çocuk tecavüze uğruyor tecavüz esnasında gözlerini kapadı diye zevk aldığı söylenip bunu yapan suçlu sayılmıyor…

Ya bu nasıl bir şey ve maalesefki  hukuk burada işini yapmıyor.

Yapamıyor tecavüzün bana göre cinsellikle arzuyla yakından uzaktan ilişkisi yok bu tamamen en ağır şiddet…

Ya bebeklere yapılan, hem acımasızca tecavüz edilip sonrada hunharca öldürülmeleri insan olan bunu yapamaz, bu varlıklar Dünya üzerinden yok edilmeli bunun başka bir izahı olamaz.

İnanın, beynimdekileri yazmaya kalksam gazetemiz kapanır o kadar doluyum bu insanların acımasızlığına ve tahammülüm kalmadı.

Ne olur çocuklarımızı bu konuda eğitelim, bu mahlukları engel olamayabiliriz ama çocuklarımız gençlerimizi eğitelim hiç bir insanın başka bir insana bunu yapamayacağını herkese öğretelim.

 Kadınlarımız ne olur başınıza ne gelmiş olursa olsun bu mahlukları ifşa edelim, saklamayalım hiç birşey sizin hayatınızdan önemli olamaz.

Kısacası bu olayları tek kelimeyle özetleyebiliriz ve bu tür olayların önüne geçebiliriz.

BU MAHLUKLAR YOK EDİLMELİ… 

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :