YAZARLAR Ayşegül Ekti
12
14
16
18
08/11/2018 17:15
Bir sihir yapsan ve her şey değişse…

Bir süredir gülümseyen insan görmek imkansız oldu bu şehirde, on sene önce “emekli olup bir köye yerleşeceğim cümlelerini“ 20’li yaşlardaki gençlerden duyuyorum son zamanlarda.

BIr koşturmaca bir yetişememe duygusu ve durumu var nereye baksam. Herkes de bir gelecek kaygısı, maddi stresler tavan yapmış durumda.

Para kazanmak sanki dünyanın ve toprakların üzerinde hiç bu kadar sorunlu olmamıştı gibi hissediyorum, Iş sahipleri ayrı stres içinde, çalısanlar ayrı.

Anne babalar çocuk masraflarından yılmış durumda, yeni evli çiftler bebek yapmak istemiyor.

Kredi borcları almış başını gidiyor. Sevgiden, aşktan, dostluktan, vefadan, sadakatten, keyif almaktan hiç bahsetmez olmuşuz.

Ne kadar karamsar bir tablo değil mi? Bu ortamda bedensel ve ruhsal sağlıklı kalmak mümkün mü?

Evet mümkün, tüm bu sorunların sadece bize ait olmadığını dünyanın her yerinde benzer sorunların olduğunu söyleyerek başlamak isterim, anlamamız gerekiyor ki dünya ve kaynakları değişim içinde yeni bir sisteme evrilirken her değişim biraz sancılı olur.

Hersey değişir ama artık bu değişim hızında bir artış var ama size güzel bir haberde vermiş olayım dünyada en yavas değişim insan ilişkilerinde ve duygularında gerçekleşir.

Duygusal kayıtlarımız o kadar güçlü ve köklüdür ki size her daim ayakta ve güçlü tutmak için çalışır. Sen sadece bunun farkına var…

işte bu kadar kolay, yani tüm kaygı ve stres savar senin içinde senin farketmeni ve yönetmeni bekliyor. Bilinçaltı kayıtlarımızı,

Zihin haritamızı tanımaya biraz meraklı isek umut var demektir, umut varsa yaşam var demektir.

Evrende  bizim günlük yaşamın koşturmacasından unuttuğumuz, farketmediğimiz aslında çok güçlü bir denge ve barış enerjisi  var.

Bu güçlü kaynak her zaman bizim onunla bağımızı hatırlamamız ve bağ kurmamız için hazır bekler

Çok stres ve kaygının en güzel ilacı evren ile uyum içinde olduğunu hatırlamak.

Gördüğün, hissettiğin herşey ile bağını farketmek, bu senin yaşadığın olaylar içindeki etkini de görmeni sağlarken, sorunlarının çözümlerini de görmeni sağlar.

Geçmiş ve geleceğin kasveti, endişesi, kaygısını yok eder.

Bu sürec için yapmak gereken tek şey nefesini farketmek ile başlıyor ve nefesin yolculuğu senin yolculuğun aslında.

Nefes ile şimdinin gücünü kesfedebilir ve bilinçaltımızın kendisine has olan zamanını kavrayıp günlük yaşantımız ile uyumladığımızda kalbimizde azalan kaygı yerini huzur ve dinginliğe bırakacak. Sevmek, sevilmek, başarmak, birlikte keyfi almak için motivasyonumuz artacak.

Sihir gibi değil mi? Minfullnes meditasyon uygulamaları ile anda olmak, farkında olmak, kendin olmak, evren ile uyumlu ve bütün olmak bize ruhsal ve bedensel sağlı getirir.

Bilinç  dünyevi zamanın yorucu etkilerinden sizi korur, güçlendirir. Yaşam daha anlamlı hale gelir. Duygularına bak, farket ve yönet.

Yaşam ve evren  ile bağını keşfet…İşte sihir bu, sihirbaz da sensin…

Önceki Yazılar :

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :