Arya ve silikon vadisi’nden 400 milyon dolarlık sektöre oratk ilgi

27 Ekim 2018 Cumartesi 09:00
12
14
16
18

Arya Kadın Yatırım Platformu başarılı yatırım ortaklarına bir yenisini daha eklemek üzere. Dünyanın önde gelen yatırımcılarından Tim Draper’ın kurduğu Draper Ventures ile ortak yatırım yapma aşamasında olan Arya’nın radarında ilk aşamada 400 milyon dolarlık sürüngen hayvan pazarına hizmet edecek alternatif protein kaynağı var.

Draper Ventures’in yöneticisi Asra Nadeem ve Arya Kadın Platformu’nun yollarının kesişmesi yatırıma dönüşüyor. Arya yatırım hazırlık hızlandırma programı olan Retreat Pitching Challenge birincisi Naturansa’ya yatırım yapmaya hazırlanan Arya Kadın Platformu ve Draper Ventures Amerika’da evcil hayvan sektöründen Amerika pazarına girip Amerika’da 400 milyon dolarlık sürüngen hayvan pazarın girerek asıl vizyonu insanlar için de daha sürdürülebilir protein kaynakları yaratma hedefinde.

Skype ve Tesla gibi başarılı şirketlere ilk yatırımı yapanlardan biri olmasının yanı sıra aynı zamanda 320 milyon dolarlık bitcoin yatırımı da bulunan ilk internet yatırımcıları arasında yer alan Tim Draper tarafından kurulan Draper Ventures erken aşama girişimlere yatırım yapma kararı sonrası geçtiğimiz yaz Growth Circuit programı ile Silikon Vadisi’ne giden Naturansa ile tanışmış ilk görüşmelere başlamıştı.

Naturansa kurucusu Esra Serbes ile görüşmelerine devam eden Asra Nadeem, Arya Yatırımcı Kulübü’nde Arya Yatırımcıları ile bir araya geldi. Organik atıklardan özel bir canlı türü yetiştirip, üretimi neticesinde yeni nesil protein ve gübre oluşturmakta olan Naturansa ile Arya yatırımlarından biri olan anneden anneye ikinci el çocuk eşyaları satış platformu TutumluAnne de toplantıda gelişmelerini paylaştı. Ömer Aras, Ahu Büyükkuşoğlu Serter, Münteha Adalı, Deniz Alexandra Duygu, Ozan Sönmez, Egemen Alpay, Gaye Burhanoğlu, Itır Aykut, Gamze Büyükkuşoğlu, İsmet Öztamık, Hande Enes gibi yatırımcıların katıldığı toplantı Sabancı Müzesi’nde gerçekleşti.

Türkiye’ye ilk gelişi olan Asra Nadeem buradaki girişimcilik ekosistemi ile ilgili “Arya'da yaptığınız iş çok değerli. Biz Draper'da dünyayı değiştiren yüksek teknoloji ürünlerine yatırım yapıyoruz. Naturansa'nın yaptığı iş de böyle bir şey, bu nedenle Türkiye gibi ekosistemlerde böyle girişimleri destekleyen kurumların varlığını takdir ediyorum.” dedi.

Yatırımcılık Yaparak Öğrenilen Bir Şey

Arya Genel Sekreteri Deniz Alexandra Duygu ise Arya Yatırımcı Buluşmaları ile ilgili “Yatırımcıların masanın arkasından sunum dinlediği klasik yatırımcı toplantılarından ziyade girişimci ile birebir ilgilenebileceği ve yakından tanıyacağı ortamlar yaratmak Arya Yatırımcı Buluşmaları'ndaki çıkış noktamız. Girişimcinin yatırımcıdan, yatırımcının da girişimciden öğrenebileceği çok şey var. Özellikle yatırımcı olmak isteyen kadınların bu buluşmalara katılmaları ve yatırımcılığı yakından tanımaları çok önemli. Yatırımcılık en iyi yaparak öğrenilir.” dedi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» GoDaddy, Kobi Sohbetlerinde “Neden e-ticaret?” diye sordu
» Kadın dostu ISS, en güçlü İK liderleri arasında
» TOBB Muğla Kadın Girişimciler çocuk istismarına dikkat çektiler
» Yönetim kurullarında kadın sayısının artışına ihtiyaç var…
» KALDER-27. Kalite Kongresinin Bu Yılki Konuğu Ünlü Aktör Halit Ergenç 0ldu
» Türkiye mükemmellik ödülleri sahiplerini buldu
» Yeşim, milli istihdam seferberliğine katkısını sürdürüyor
» Meslek Fabrikası Urla’da yeni mezunlar verdi
» Şirketler finansal verilerini müşteri verilerinden daha iyi koruyor!
» Kobiler bu desteklerden yararlansın
» Yabancı Kadın Girişimciler’den Bizimköy Engelliler Üretim Merkezi’ne ziyaret
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisinde enflasyon konusu ele alındı
» TAİDER 6. Ulusal Aile İşletmeleri Zirvesi gerçekleşti
» 27.Kalite Kongresi’nin Bu Yılki Teması: Sürdürülebilir ortak gelecek
» Tutkusunun Peşinden Gidenlerin Zirvesi Dijital Topuklar’18 Gerçekleşti
» Ece Vahapoğlu Hepsiburada’nın Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Seferberliği’ne Katıldı
» INFLOW Ödülleri sahiplerini buldu
» BUİKAD Kadın girişimciliğini destekleyen Avrupa Birliği projelerinde yerini aldı
» Lüleburgazlılar, Kendi kentlerini kendileri tasarladılar
» Girişimcilerin Yeni Rotası: Lüleburgaz inovasyon merkezi
» TÜSİAD "Ekonomi Toplantıları" dizisine enflasyon konusu ile devam ediliyor
» Dijital Topuklar’da “Hepimizin Elinde” Çağrısı
» Programa başvur, girişimcilik hayalin değil, hayatın olsun!
» P&G Türkiye ve Kafkasya’nın yeni İnsan Kaynakları Direktörü Berna Yener Aksu oldu
» Ceolar gücünü kaşlarından alıyor