Amerika dizisi Imsomnia’da oynayan Türk oyuncu Abdül Süğsler “ASA” atölye kurdu

26 Şubat 2018 Pazartesi 19:00
12
14
16
18

2015 yılın da Moskova’da çekimleri gerçekleşen ve 2018’de, Amerika da  gösterime girecek Imsomnia dizisinde, tiyatro ve sinema sanatçısı Abdül Süsler oynadı, bir arap şeyhini canlandırdı. Welldone Production’ın yapımcısı olduğu, Imsomnia dizi’sinde yönetmenliği Slava N. Jakovleff üstlenmiş, görüntü yönetmenliğini ise ünlü lost ve x-files dizilerinin efsanevi ismi John Bartley yapmış.

Bir çok dizi ve sinema projesin de oynayan Abdül Süsler’in son oynadığı film ise Hürkuş, Mayıs ayında vizyona girmesi beklenen film’de Abdül Süsler, İngiliz Binbaşı Sir Thomas rolünü üstlenmiş.

1981, İstanbul doğumlu Abdül Süsler, şu sıralarda kendi kurduğu Abdül Süsler Atölye’nin eğitim çalışmalarıyla ilgilenmekte.

20 yıllık sahne ve sanat yaşantısının deneyimlerini, güçlü eğitmen kadrosuyla gelecek kuşaklara taşımak hayaliyle yola çıkmış, “ASA”, sahne sanatlarının olası tüm dallarına dair eğitimleri bünyesinde toplamayı ilke edinmiş görünüyor. Amiral gemisi oyunculuk olan ASA’de, Müzik, Dans, Bale, Resim ve Fotoğraf sanatlarının eğitimleriyle beraber, Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık atölyeleri de bulunmakta. ASA her seviyeden, her yaştan öğrenci kabul etmekte ve bu durumu gözeterek farklı çalışma atölyelerini hayata geçirmekte. Uzun soluklu eğitimleriyle beraber kısa süreli atölyeler ve tek günlük workshoplarla eğitim hizmeti sağlamakta. Bireysel Hizmetlerinin yanısıra Kurumlara özel gerek sanatsal gerek kurumsal eğitimler sağlamakta ve üst düzey yöneticilere özel eğitim çalışmaları gerçekleştirmekte.

Abdül Süsler, atölye çalışmaları yanı sıra, sinema ve dizi projelerinde gelen teklifleri değerlendirmekte şu ara. Kendisini biraz daha yakından tanımak isteyeceğinizi düşünerek, bugüne kadar yaptıklarını kaleme aldık sizin için.

Haliç Üniversitesi Konservatuvarı Tiyatro Bölümü ve aynı üniversitenin Tiyatro Yüksek Lisansı’nı tamamlayarak eğitimine devam etti. Eğitiminin ardından Usta oyuncu Doç. Müşfik Kenter’in asistanı olarak akademik hayatına başladı. 2014 Ekim ayına kadar Haliç Üniversitesi’nde Öğretim görevlisi, Konservatuvar Müdür Yardımcısı ve Tiyatro Bölümü Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. Eğitim ve Akademik hayatı devam ederken Süsler, Türkiye’nin özel ve ödenekli tiyatrolarında görev aldı, oynadığı başlıca oyunlar;Ayı, Müziksiz Evin Konukları, Don Kişot, Leyla’nın Evi, Çalıkuşu, Kibarlık Budalası, Üç Kuruşluk Opera, Tarlakuşuydu Juliet, Casablanca, Yarın Cumartesi, Yarım Bardak Su, Aksak İstanbul Hikayeleri, Yalandan Kim Ölmüş...

Tiyatro çalışmalarının yanısıra Süsler’in sesine birçok televizyon programından, belgeselden ve reklamdan aşinayız.

2016 yılında İDSO ile birlikte Süleyman Alnıtemiz’in bestelediği Anzak Kanlısırt eserinde karşımıza anlatıcı olarak çıktı.. Süsler lisanslı bir binici ve aynı zamanda siyah kuşak aikido eğitmeni.

Halen İstanbul Kemerburgaz-Altınbaş Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nu çalıştırmakta ve TİYSAV’da Giovanni Papini’nin başyapıtı GOG romanından uyarlanan GOG adlı tiyatro eserinde GOG rolünü üstlenmekte.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» "Vizörümdeki Giz Fırçamdaki İz"
» 16. Uluslararası Gezici Filmmor Kadın Filmleri Festivali Antalya’da
» Salon’da Bu Hafta: Ah! Kosmos ve In Hoodies
» ‘Müzeyyen’ efsanesi Bursa’da
» Paris’te 3 Kadın ve "Kesişen Bakışlar" sergisi
» "Kadının Gücü" Fotoğraf sergisi Tepe Nautilus’ta
» Nilüfer Kadın Korosu Riga yolcusu
» Haydi çocuklar tiyatroya!
» Hakan Yılmaz’dan yeni sinema filmi geliyor
» Senfonide keman büyüsü
» Yasemin Mori estirdi!
» Alsancaklı kadınlardan resim sergisi
» Söyleşi ve Atölyeler - 14. Akbank Kısa Film Festivali
» Ceyl’an Ertem Yalova Müzik Festivali’nde sahne alacak
» Ana Katz 14. Akbank Film Festivali’nde
» Yonca Saraçoğlu’ndan “Gaia’nın Güncesi”
» Kemanın parlayan yıldızları
» Hangisi Karısı” Afyon’da
» Füsun Su ‘nun ‘’OYUN ‘’ adlı albümü yayımlandı!
» Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu "Nora Bir Bebek Evi"
» "Her Eve Bir Sanat"
» Sanatın farklı renkleri Mart ayı boyunca Grand Pera’da
» MedAmerikan Tıp Merkezi doktorları ve çalışanlarından ’Tıp Bayramı’na özel sergi
» Pera Müzesi Film Programı “Altın Madalya: Sporda Kadın”
» The Turbans, Stimming x Lambert ve King Gizzard & The Lizard Wizard Bu Hafta Salon’da