Alkışlar, Nilüfer Kadın Korosu’na

21 Ocak 2018 Pazar 08:00
12
14
16
18

Tüm konserlerinde sosyal sorumluluk projeleri çerçevesinde kadın-eğitim-sağlık derneklerine gelir sağlayarak Türkiye'nin gönlünde taht kuran Nilüfer Kadın Korosu, dernek çatısı altında tüzel kişilik kazandıktan sonraki ilk etkinliğiyle kamuoyunun karşısına çıktı.

Şef Dr. Aysel Gürel yönetimindeki 175 kişilik Nilüfer Kadın Korosu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osman Gazi Salonu’ndaki ilk konserinde müthiş bir geceye imza attı… Dev koro Türk Sanat Müziğinden-Halk Müziğine, Popüler Müzikten-Roman’a, Balkan’dan-Sıra Gecesine, Mehterden-Marşlara… Şarkıları-Türküleri-Aranjmanları-Danslarıyla, izleyenlere muhteşem bir görsel şölen yaşattı...

Konserin ilk bölümünde 5, ikinci bölümde ise 2 kostüm değiştirerek rengarenk bir gösteri sunan koroyu izleyenler arasında Vali Yardımcısı Ergün Güngör, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Hacıoğlu,  İl Jand. Komutan Yardımcısı Yarbay Ali Akar, çok sayıda kadın ve eğitim derneği başkan ve temsilcisi de bulunuyordu.

Psikolog Canan Şahin bale gösterisiyle alkış toplarken, İrem İdeal ise Kırım Tatarlarının ünlü oyunu "Tım Tım" dansını sergiledi. Tülay-Şenol Kahraman çiftinin tango gösterisi ise tek kelimeyle müthişti. Konserin açılışı "Erik Dalı" oyunuyla yapılırken, Bursa Hüdavendigar Mehter Takımının gösterisi de geceye renk kattı. Koro, Mehter takımının gösterisinin ardından  "Annelerin Mehmetçik Marşı"nı seslendirirken, Afrin operasyonunun başarıya ulaşması için dualar da dile getirildi... Timur Torgay yönetimindeki Anadolunun Renkleri Halk Oyunları Gençlik Spor Derneği ekibi Karadeniz yöresi oyunlarıyla müthişbir gösteriye imza attı.

Vali Yardımcısı Ergün Güngör ile Bursa'nın duayen işadamlarından Ergun Kağıtçıbaşı'na Nilüfer Kadın Korosu'na katkılarından ötürü plaket takdim edilirken, Kağıtçıbaşı konuşmasında Kültür Bakanlığı'na çağrıda bulunarak Nilüfer Kadın Korosu'nun kültür elçisi olarak değerlendirilmesini istedi.

13 YILDA 130 KONSERE ULAŞTI

Nilüfer Kadın Korosu, 2005 yılında kuruldu. 2005'ten buyana tümü Şef Dr Aysel Gürel yönetiminde ve kayıtlara geçmiş toplam 127 konser veren ve farklı konsepti ile Bursa ve Türkiye’de haklı bir yer edinen Koro, 175 kişiye ulaşan kadrosu ve farklı müzik türlerine yer vermesi nedeniyle Türkiye’de ilk ve tek olma ayrıcalığına da sahip. Dernek çatısı altında kurumsallaşmaya doğru en önemli adımı 2017’de atan koro, kısa adı “Nilüfer Kadın Korosu Derneği” olmak üzere kütüğe işlendi. Derneğin Kurucu Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Koro Şefliğini Dr. Aysel Gürel yürütüyor.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Bunun adı "İzmir mucizesi"
» Turuncu Salyangoz Büyük Ödülü Seferihisar’ın
» En "taze" mezunlar
» Cappadox Çağdaş Sanat Programı sanatseverlerden tam not aldı
» Baba Kızın Muhteşem Düeti
» Kizlar Soruyor anketi: İlker Kaleli ve Burçin Terzioğlu mürüvveti beklenen çift seçildi.
» Karşıyaka’da ‘Köy’ Bereketi
» Zülal Altın Avrupa Şampiyonası yolcusu
» Zirvede İzmir vardı
» Toprağı korumak, yaşamı kazanmaktır
» Tarihi semtte çamaşır ipleri arasında sıra dışı gösteri
» Twitter’dan futbolcu kadınlara yepyeni bir emoji
» Workinton OneCoworking oluşumuna dahil oldu
» Burçin Terzioğlu The Protector’un oyuncu kadrosuna dahil oldu!
» Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İspanya’nın Bilbao Kenti’nde Türkiye’yi temsil etti
» “Objects of Şişhane” isimli sergisi açıldı
» Babaların yüzünü kızları güldürüyor
» Sütaş ve TEMA Vakfı, tarım topraklarının geleceği için organik ve organomineral gübre kullanımına dikkat çekti
» Çukur ekibi “Otizmin farkında”
» Ergenlik yaşa değil, kiloya bağlı gelişiyor
» Eskişehirli sporculardan büyük başarı
» Küçük karikatüristlerin büyük başarısı
» Tatil yolunda araçta çocuk güvenliği için öneriler!
» İstanbul Modern Sinema’da yıla damgasını vuran kadın filmleri
» Babalar günü hediyesi almak isterken tuzağa düşmeyin