Akdeniz ruhunun mobilyadaki adı: Casilda

07 Temmuz 2017 Cuma 17:00
12
14
16
18

Mobilya dünyasının öncüsü İtalyan Talenti markası ile tasarımlarında Akdenizli ruhunun altını çizen İspanyol Ramón Esteve, yeni Casilda serisi ile benzersiz bir outdoor koleksiyonu yarattı. Fatih Kıral Mobilya ve Dekorasyon mağazalarında sunulan Casilda koleksiyonu, tasarımın büyüleyici dokunuşunu açık havada da hissetmeyi vaat ediyor.

Bütün tasarımlarını “Yaşamak isteyeceğiniz mekânlar” mottosunun ışığında gerçekleştiren İspanyol tasarımcı Ramón Esteve’nin, Talenti için tasarladığı yeni outdoor mobilya koleksiyonu Casilda, açık havada geçirilecek her anı lüks ve stilin büyülü dokunuşuyla eşsiz kılıyor. Ünlü İtalyan outdoor mobilya markası Talenti’nin 2017 yazına ve daha nice yaz mevsimine damga vurması kesin olan Casilda koleksiyonunun her bir parçası, Esteve’nin imzası olan temiz, net ve uyumlu çizgileri sere serpe yansıtıyor.

İTALYAN-İSPANYOL ORTAK PROJESİ

İspanyol tasarımcının dehasını kanıtlayan olgu ise bu üçlüye kattığı Akdenizlilik kimliğiyle belirginleşiyor. Talenti’nin bir mobilya serisinden öte bir outdoor projesi olarak nitelendirdiği Casilda koleksiyonu, İtalyan kalitesiyle İspanyol dehasını kusursuz biçimde bütünleştiriyor. Bu denli etkili bir konseptin modüler yapısı ilk başta şaşırtıcı gelse de her parça kendi başına kalitenin ve şıklığın simgesi özelliğini özgürce sergileyerek tam tatmin sağlıyor.

Modüler kanepe, şezlong, masa ve sandalyeden oluşan Casilda koleksiyonunun geneline hâkim olan yumuşak çizgiler, Talenti’nin neden outdoor’un en seçkin markalarından biri olduğunu kanıtlıyor. İtalyan markanın mobilya malzemelerinin geliştirilmesine yönelik sürekli araştırmalarının ortaya çıkardığı hızlı kuruyan köpük dolgu, kanepelerdeki konfor hissini gözle görülebilir hale getiriyor.

HER AYRINTISIYLA BÜYÜLÜYOR

Üretimde kullanılan ahşap, çelik ve mermerin olağanüstü uyumu hangi açıdan bakılırsa bakılsın göz dolduruyor. Talenti, elastik kayışlarla desteklenen geniş ve konforlu koltukların döşemeleri, minderleri ile şezlong yataklarında Dolcevita ve Para Tempotest adlı kumaş türlerini kullanıyor. Her iki kumaş da açık hava yaşantısını sembolize eden hafifliği stilize etmekte büyük başarı sağlıyor.

Kanepelerin, şezlongların, masa ve sandalyelerin ayaklarında kullanılan çelik malzeme ahşapla tam bir uyum içinde bütünleşirken, koltukların kolçaklarında kullanılan mermer parçalar Esteve’nin özel dokunuşunu yansıtıyor. Koleksiyonun parçalarını hâkim olan beyaz, benekli kahverengi ve güvercin renginin armonisi ise göz kamaştırıyor.


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Artık tasarım konuşacak!
» Legrand ile enerji tüketiminde tasarruf ve optimizasyon
» Su keyfinde devrim yaratan duş deneyimi
» Creavit’le banyolara renk geldi
» Wooden
» Kontra aydınlatma koleksiyonu ile zamana yolculuk
» Duvarlarda Rönesans etkisi!
» Çilek ile tatlı rüyalar ve güvenli uykular
» Creavit geliştirdi TSE onayladı
» Konut alacaksanız bunlara dikkat!
» Akıllı mobilya çağı başlıyor…
» DYO’nun güneşten aldığı renk: Turuncu bakır
» evinizin duvarını dilediğiniz gibi şekillendirme imkanı
» Evinizdeki su baskınlarına karşı gardınızı alın
» Hem kendinizi hem de bahçenizi yenileyin…
» İlham veren yaz renkleri Crate and Barrel’da
» Camın yenilikçi markası LAV STEM-A Projesi’ni destekliyor
» ‘SmartHijyen’ teknolojisi ile hijyenik banyolar yaratan Kale Banyo, anne bloggerlar ile buluştu
» Mimar Sinan’ı, Ölüm Yıl Dönümünde Madame Tussauds’da ziyaret edin!
» Kelebek Mobilya ile anısını paylaşanlar kazanıyor…
» Doğtaş’tan yaza özel indirim kampanyası
» İç Mimar Eda Tahmaz’dan havuz ve bahçeler için ilham veren tasarım fikirleri...
» Boytorun Architects, Aurum Ofis Projesi ile WAF Awards Finallerinde...
» Yataş’tan Dünya’nın ilk hafızalı yay sistemine sahip yatak!
» Uzakdoğu’nun Asil Zarafeti Yataş Bedding’le Yatak Odalarında!