ABD’nin en başarılı okulları Türk öğrenci peşinde

23 Ekim 2018 Salı 09:00
12
14
16
18

Kuruluşları 1800’lü yıllara dayanan ve dünyanın en ünlü isimlerini yetiştiren eğitim kurumları İstanbul’a geliyor.

Dan Brown, Mark Zukerberg, Michael Douglas, Uma Thurman, John F.Kennedy, George W.Bush, George H.W. Bush, James Stewart, Franklin D.Roosevelt, Oliver Stone gibi dünyanın en ünlülerini yetiştiren, liselerin Harvard ve Yale’leri diye nitelendirilen Amerika Birleşik Devletleri’nin “rüya” okulları Kasım ayında İstanbul’da olacak.

Dünyanın önde gelen iş adamlarından politikacılarına, sanatçılarından akademisyen ve girişimcilerine kadar pek çok önemli mezunu olan Amerika Birleşik Devletleri’nin en prestijli liseleri, öğrencileri arasına Türk gençlerini katmak üzere İstanbul’a geliyor.

Öğrencilerine eğitim kariyerinde sınırsız imkanlar sunabilecek ve potansiyellerini keşifte yardımcı olacak bu seçkin okullar ile Türk öğrencileri buluşturan organizasyonlar Kasım ayında LMK Consulting tarafından gerçekleştirilecek.  

Her ikisi de Beşiktaş İstanbul’da yapılacak organizasyonların ilki olan ve ABD’nin Cranbrook Schools, Kent School, Northfield Mount Hermon School, Western Reserve School gibi önde gelen kar amacı gütmeyen, bağımsız, yatılı, üniversite hazırlık liselerini içeren “Independent Boarding Schools” resepsiyonu 6 Kasım’da Four Seasons Hotel’de.

ABD’nin en prestijli ilk 10 lisesi olan Choate, Rosemary Hall, Deerfield Academy, Phillips Academy, Phillips Exeter Academy, St.Paul’s School, The Hill School, The Hatchkiss School, The Lawrenceville School’u İstanbul’da öğrencilerle buluşturacak “Ten Schools Admission Organization-(TSAO)” ise 8 Kasım’da Ritz Carlton Otel’de yapılacak.

Üniversite hedefleri doğrultusunda odaklanılmış eğitim

Ailelerin yurtdışındaki liselere öğrencilerini göndermelerinin yükselen bir trend olduğunu hatırlatan LMK Consulting kurucusu Leyla Merve Kayalı, İstanbul’daki organizasyonlarda liselerin Harvard ve Yale’leri diye nitelendirilen bu okulların kabul müdürlerinin birebir görüşmeler yürüteceklerini belirerek şu bilgileri verdi: “Kuruluşu 1800’lü yıllara dayanan dünyanın en köklü liselerinin kabul müdürleriyle direk iletişime geçmek normalde çok zorken,  bu defa kendileri İstanbul’a gelerek Türk öğrenci ve velilerle görüşmeler yapacaklar. Avrupa’da İstanbul, Londra ve Düsseldorf olarak sadece üç merkezde organizasyon yapıyorlar. Okulların önemli bir özelliği de üniversite hedefleri doğrultusunda odaklanılmış bir eğitim vermesidir. Sanat, spor, sosyal sorumluluk projesi gibi alanlar okulların ders programlarında yer almakta ve eğitim notları yanında ilgi duydukları bu alanlardaki başarıları da okul tarafından çok önemsenmektedir. Kar amacı gitmeyen bu okullarda sınırlı da olsa burs imkanları var. Zamanında yurtdışında ailesinin imkanı olmadan okumuş biri olarak öğrencilerimizi çok iyi anlıyor ve daha önce bizim aracılığımız ile ABD’ye gidip çok başarılı olan gençlerimizle gurur duyuyorum.”

LMK Consulting hakkında:

Bilgi toplumunda iyi bir yere sahip olmak ve geleceğine şekil vermek isteyen her bireyin başlangıç noktası güçlü bir eğitimdir. LMK Consulting, güçlü bir eğitime sahip, geleceğe güvenle bakan nesiller yetişmesine öncülük ediyor. Yurtdışında ilköğretim, lise veya üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilere, yatılı ya da gündüzlü seçenekleriyle birlikte kişiselleştirilmiş danışmanlık hizmeti veriyorlar. Bağımsız ve güçlü danışmanlık hizmetimizle öğrencilere eğitim hayatları boyunca tam donanımlı hizmet sunuyorlar.

Çocuklarına en iyi eğitimi sağlamak isteyen aileler, yurtdışında eğitim fikrini düşündükleri andan itibaren, sayısız seçenek arasında kayboluyor. Bu seçenekler arasından en doğrusunu bulmak ve sonrasında zorlu başvuru süreçlerini tamamlamak bir uzman olmadan neredeyse imkânsız hale geliyor. Bu noktada LMK Consulting, ailelerin ve öğrencilerin hayatını kolaylaştırmak, onların hayallerini gerçekleştirmek için çalışıyor. LMK danışmanları; bilgi, donanım ve deneyimleriyle, bütün bu süreci tek bir kanaldan yürütüyor. Ailelerin aklındaki tüm soru ve sorunları çözerek öğrencilerin başarılarla dolu bir geleceğe adım atmalarını sağlıyorlar. 

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Gaziantep Kolej Vakfında ödül yağmuru
» Türk öğrenciler ünlülerin okullarının radarında
» Farklı bir kitap: "Yaratıcı yazarlık defteri"
» 1950’den Günümüze Eğitim Hayatımızda Rumlar
» Bilimin çocukları
» Ebru Şinik’ten hayatınızı değiştirecek günlük rutinler
» Boğaziçi Üniversitesi mezunları “BÜ’yülü Bir Gün’’de buluştu
» Yetenekli çocuk yetiştirmenin 4 altın kuralı
» STEM elçisi öğretmenler bilim ve teknoloji atılımı için okullarına dönüyor
» Satrançta çifte şampiyonluk
» Çocuk Kitapları Yazarı İlkay Marangoz GKV’lilerle buluştu
» TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik “2023 Eğitim Vizyonu” Nitelikli ve kapsayıcı eğitimle olmalı
» TEGV’de Yeni Bir Eğitim Etkinliği Başlıyor: Daha İyi Bir Dünya için atölyeler
» Koç Üniversitesi Yayınları’ndan yeni kitap
» Kitap yazdınız.. Peki ya sonrası?
» Sifon: Su Tesisatçısı Uygarlığı Nasıl Kurtardı
» Kitap okumayı çocuklar için zevke dönüştürmenin 7 yolu
» “Çocuklarınızı Siber Zorbalık ve Bilişim Suçlarından uzak tutun”
» Darüşşafaka Çatı Konuşmaları Başlıyor
» En hayırlı kahvaltı
» Ünlüler, Sezen Aksu Şarkıları’nı Toplum Gönüllüsü gençler için söyledi!
» Antarktika’da bir Gaziantepli bilim insanı Burcu Özsoy
» GKV’de Cambrıdge Sertifika Coşkusu
» Ömür Sabuncuoğlu’ndan ‘Onlar’ın Öyküsü’
» Okul olgunluğu testle anlaşılabiliyor