8. Taş Heykel Kolonisi sona erdi

23 Haziran 2018 Cumartesi 15:00
12
14
16
18

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer işbirliği ile bu yıl 8.’si düzenlenen Uluslararası Taş Heykel Kolonisi sona erdi. 5 farklı ülkeden 6 heykeltraşın yer aldığı kolonide birbirinden özel eserler görücüye çıktı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi kapanış programı yapıldı. Kömürcüoğlu Mermer’de düzenlenen kapanış programına, Denizli Valisi Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, koloniye katılan sanatçılar ve çok sayıda davetli katıldı. Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, başlattıkları heykel kolonisinin bugünlere gelmesinde yanında olan ve kendisini destekleyen ailesine ve Denizli Büyükşehir Belediyesine teşekkür ederek, kentin sanat ve kültür hayatına güzellikler katmaya devam edeceklerini söyledi.

“Dünyada nam yapmak istiyoruz”

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan ise, 2014 yılından bu yana etkinliğe yoğun bir şekilde destek verdiklerini ifade etti. Gökoğlan, “Sanatçılarımıza, sanata, Denizlimizin sosyal ve kültürel anlamında gelişmesini hızlandıran projelere biz de ortak olduk, katkıda bulunduk. Bir ay boyunca bu atölyede şahane eserler ortaya çıkaran çok değerli heykeltıraş arkadaşlarımın ellerine sağlık. Müthiş eserler var. Bu etkinlikte ortaya çıkan heykellerimizi, Denizli’nin muhtelif yerlerinde sergiliyoruz. Kentimizi sanat alanında da geliştirerek Dünyada nam yapmak istiyoruz” diye konuştu.

Sanatçılara plaket

Vali Hasan Karahan da, koloninin uluslararası çapta bir projeye dönüştüğünü belirterek, “Sekizincisi düzenlendiğine göre inşallah ardı da gelecektir, daha uzun yıllar sürer. Emeği geçenleri tebrik eder, koloninin devamını dilerim İnşallah 80. yılını da görmek nasip olur. Emeği geçen başta Nihat Kömürcüoğlu Vakfı olmak üzere ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmanın ardından Vali Karahan, Genel Sekreter Yardımcısı Gökoğlan ve beraberindekiler, koloniye katılan sanatçılara plaket verdi. Daha sonra protokol üyeleri heykeltıraşların bir ay boyunca yaptığı birbirinden güzel eserleri inceledi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Mersin’de ‘İklim Değişikliği Farkındalık Günü’
» Kadın Meclisi’nden anlamlı etkinlik
» İzmir’in Lezzet Festivali başladı
» “Sağlıklı Yarınlara Koş İstanbul”
» İzmir’de "Tasarım Zamanı
» Cif ve Arzum Onan Ev İşlerinde Eşitlik ‘Hepimizin Elinde’ Dedi
» TÜSAD : “Bilginin ve deneyimin aktarımı ülkemizin gelişimi için çok önemli”
» Avrupa’daki gururumuz Tuğçe
» Yüz Binden Fazla Yırtıcı Kuş Adana’dan geçti!
» Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylayarak harekete geçmeli
» “Kadın Dilinden Masallar”
» Neslihan Yargıcı Çocuklar ile Moda ve Tasarım Atölyesi’nde buluştu
» Çiğdem Babayiğit Boğaziçi Üniversitesi Klasik Müzik Koordinatörü oldu
» Ebru Demirhan ’Çocuğumla Beraber İyileşiyorum’
» Aleyna Tilki ip üzerinde yürüdü
» Süreya Kuaför Salonu içinizi ısıtacak bir Yeşilçam hikâyesi!
» Kilim Mobilya’dan "Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı"na tam destek
» Demet Cengiz "Aşk Olsun"
» 25 yılda Konya büyüklüğünde tarım alanını kaybettik
» Şirketler 50 çocuğu hayata bağlamak için koşacak
» Bursa’nın Perileri galibiyetle bitirdi
» Balkanlar İzmir’de buluşuyor
» Reklamın cinsiyeti erkek
» Okçuluk şampiyonası Kayseri’de yapılacak
» Canan Tan okurlarıyla buluştu