6. Dünya KOBİ Forumu

01 Kasım 2017 Çarşamba 08:00
12
14
16
18

"Dünya KOBİ Forumu odaklı değil, misyon KOBİ büyüme ve etkisini artırmak olan, kar amacı gütmeyen bir varlık, dünya çapında özel bir sektör."

Türkiye'nin G20 Başkanlığı sırasında 2015 yılında Dünya KOBİ Forumu kuruluşundan bu yana, Tematik Gruplar-etkili Başkanlıkları arasında bir “köprü olma”, KOBİ gündemi devamlılığını sağlamak ve her döngü önerileri ivmeyi korumak yardımcı Çin-2017 Artmaya KOBİ Geliştirme çalışma gruplarını/Çapraz 2016 ve Almanya iş ağı ortağı olduk.

Bu arada, başlattık, uygulanması ve KOBİ gelişimi üzerine kapsamlı bir odak ile bölgesel ve küresel düzeyde projeler başlatmak, küresel olarak devam ediyoruz. 14 KOBİ dernekleri ve odaları dünya sosyal forum bağlı olarak imzaladı; ve on Daha fazla katılım sürecinde, üye ülkelerde genel ve sonuçlar vermeye gösterimi, kapasite ve varlığımız artıyor.

Geçtiğimiz aylarda da bazı küresel kalkınma kuruluşları ile dünya sosyal Forumu'nun Yönetim Kurulu ve karar katılımını verme süreci hakkında tartışıyor oluyoruz. Bu görüşmeler olumlu bir şekilde devam ediyor.

Bu noktada, Dünya KOBİ Forumu olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde genel olarak daha işlevsel yasal/kurumsal bir çerçeve içinde nişan ve operasyonlara devam etmeye karar verdik sizi bilgilendirmek istiyorum. Dünya KOBİ Forumu Amerika Birleşik Devletleri, mevzuatta şu anda mevcut değil yasal bir çerçeve içinde kar amacı gütmeyen bir şirket olacak. Etkinlik temel ilkelerimiz herhangi bir değişiklik olmayacak ve Türkiye'de çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Sizinle çalışmak, KOBİ gelişimi için, küresel olarak devam etmek için sabırsızlanıyoruz.

 

Tunç Uyanık CEO, Dünya KOBİ Forumu
Kısacası dünya sosyal forum Etkinlikleri
 
KOBİ.Pazar Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan KOBİ entegre
KOBİ.KOBİ pazar, dünya sosyal forum küresel online platform üzerinde 31 Mayıs 2017 İstanbul Türkiye Odalar ve (GCCI) Ticaret ve Sanayi Odası (Gürcüce (ASK) Azerbaycan Cumhuriyeti Kuruluşlar ve Başkan İşverenler) Girişimci (TOBB), Ulusal Konfederasyonu Borsalar Birliği Başkanlarının katılımıyla düzenlenen açılış töreni sonrasında başlatıldı.
 
KOBİ.Pazar başlangıçta dünya pazarlarına Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan KOBİ entegre ediyor. KOBİ.Piyasa şu anda önde gelen ulusal ve uluslararası e-platformlar için entegre edilmiştir. Kobi başlamış platform ve işlemler için kayıt yaptırdı.
 
Dünya sosyal forum KOBİ kapsamını genişletmek için bekliyor.Pazar diğer dünya sosyal forum İştirakler ve bölgeler, 2018 yılında Orta Doğu ve Afrika da dahil olmak üzere karşılamak için.
 
Dünya sosyal forum tamamlanan ilk aşamasıolan Gürcistan KOBİ Geliştirme Programı
Dünya sosyal forum, Ankara Ticaret Odası işbirliği ile Sanayi KOBİ gelişimi üzerine kapsamlı bir odak ile Gürcistan bölgesel bir program başlatmıştı. İlk Değerlendirme ve değerlendirme aşamasında, öncelikleri ve önerilen eylem adımları belirlenmesi üzerinde duruluyor tamamlandı. Program, AB tarafından finanse ediliyor.
 
Sınır Türkiye-Çin Arası E-Ticaret Pilot Proje bir araya getiriyor Çin ve Türk KOBİ
2017 sınır Taşımacılık, Türkiye ve Çin (NDRC) Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından imzalanan bir Mutabakat zaptı dayanan-ticaret pilot proje, Kayseri 4 günü yapılan açılış töreni ile başladı e Mayıs Türkiye-Çin arası. 
 
Proje dünya sosyal forum için ülke düzeyinde genel olarak piyasaya çıkacak olan çekirdek girişimlerin hepsi pilot sağlar ve KOBİ gelişimi için en etkili kanallarından biri olarak eticaret ve dijital ticaret artırmak için dar alanlarda çabaları ile tamamen tutarlı. Dünya sosyal forum teknik destek ve koordinasyon faaliyetleri, bu pazar geliştirme dijital platformlar aracılığıyla, kapasite, pazar ve GVC erişim sağlıyor.
 
Erken 2018 yılına kadar, taraflar, Çin ve Türkiye Çin görüntüleme merkezleri açmak ve KOBİ ürünlerini sergileme ve hemen (KOBİ DHGate ve dünya sosyal Forumu'nun üzerinde satmaya başlayan Türk planlıyoruz.Pazar) platformlar.
KOBİ için Küresel savunan

Dünya sosyal forum düzenlenen bir oturumda 2017 DTÖ Kamu Forumu
DTÖ Kamu Forumu yer aldı 2017 27 Eylül 2017'de Cenevre'de, DTÖ Genel Müdürlük altında tema "Ticaret: Arkasında Başlıkları". Forum, bireysel ve küçük işletmelerin daha geniş ticaret sistemi nasıl katılabileceği ve DTÖ herkes ticaretten fayda sağlamak nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmek için önemli bir fırsat sağladı. Dünya sosyal forum da düzenlenen bir oturumda DTÖ Kamu Forumu 2017 "E-Ticaret gibi bir Motor için KOBİ İlerleme Gelişmekte olan Ülkeler". 
Daha fazla bilgi için DTÖ Kamu Forumu, lütfen buraya tıklayın.

 
Dünya sosyal forum Alan Destek konusunda "Ulusal, Alan Girişim Arkadaşları tarafından DTÖ genel merkezinde düzenlenen Bölgesel ve çok Taraflı Deneyimleri” Paylaşım Atölyesi katıldı
İnisiyatif Alan arkadaşlar, WTO ile birlikte, DTÖ genel merkezinde 1 Kasım, Cenevre 'de 31 Ekim' de Ulusal, Bölgesel ve uluslararası Deneyimlerin Paylaşılması Alan Destek konusunda, “iki günlük bir atölye:” düzenledi. Atölye uluslararası ticaret içine Alan entegrasyonu desteklemek için ulusal, bölgesel ve çok taraflı deneyimlerin paylaşılması hedefleniyor. Atölye çalışması sırasında ele alınan konular Alan gelişimini desteklemek için, Alan’ büyüme destekleyen bir kapsayıcı iş ekosistemi gelişmekte olan stratejik yaklaşımlar dahil, Maliye, Alan için bilgi erişimi geliştirmek için alınan ve kapasite inşası yoluyla Alan’ ihracat yetenekleri güçlendirme girişimleri için Alan erişim geliştirmek için alınan kararlar.

Dünya KOBİ Forumu Genel Sekreteri Dr. Berna Ozsar, video konferans yoluyla çok Taraflı Deneyimleri ve Küresel Platformlarda Oturumuna katıldı ve dünya sosyal forum KOBİ ilerleme programları ile ilgili bir sunum ve küresel online platformunu teslim KOBİ.Pazar ve nasıl KOBİ.Pazar piyasalarına erişim sağlar, finans ve KOBİ becerileri fırsatlara erişim. 
Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

2017 küresel E-Ticaret Zirvesi Barcelona'da düzenlendi
9. Küresel E-Ticaret Zirvesi 2017 12-14 Haziran'da Barselona'da e katılımı ile 50'den fazla ülkeden ticaret uzmanları yapıldı. Dijital B2B ticari sağlanan Zirvesi, en son ve en etkili aksamalar, e-ticaret ekosistem hizmetleri vitrin profesyonel ağlarını geliştirmek ve beslemek ve öğrenmek için bir platform paydaşlar.
Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

 
En İyi Uygulamalar Derin BİR Dalış E-Ticaret Kolaylaştırılması ve DTÖ -
Dünya Ekonomik Forumu diyalog serisi çerçevesinde, E-Ticaret Kolaylaştırılması ve DTÖ atölye DTÖ genel merkezinde Cenevre 2017 14 Temmuz düzenlendi. Atölye çalışması boyunca, katılımcılar üç alanda ticaret kuralları için gelişen sorunlar ve olası seçenekleri e-imza ve dijital kimlik doğrulaması; kağıtsız ticaret ve BULUNURLAR uygulama ve elektronik ödeme artırma ve ticaret kuralları tartışıldı.
Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.
Dar alanlarda haber

Devir Artmaya Almanya'ya Artmaya ArjantinAlman Artmaya Başkanlığı geliyor son olarak Arjantin kabul G20 Başkanlığı'nın Aralık 2017. Dar alanlarda Arjantin Daniel Funes de Rioja başkanlık edecek. Bay Funes de Rioja eskiden de (IOE) İşverenler Örgütü Başkanı ve kapsamlı bir şekilde Artmaya Almanya sürecinde Artmaya Almanya İstihdam ve Eğitim çalışma grubu eş Başkanı olarak katıldı. (Politika Sherpa) (Baş Sherpa) Carolina Castro ve Fernando Linda Şerpalar gibi dar alanlarda Arjantin rehberlik edecektir. Devir 1-2 Kasım 2017 Buenos Aires, Arjantin için planlanmıştır. 

İş yerinde OECD - dar alanlarda durum Değerlendirmesi Semineri
Dünya sosyal forum CEO'SU Tunç Uyanık ve Online Çözümleri Müdürü, Ece İdil Kasap G20 Arjantin Başkanlık için BIAC Artmaya durum Değerlendirmesi Oturum - G20 İş Gündemi: Bir Outlook katıldı. Seminer Artmaya Arjantin için üç ana konu; Öncesinde Alman başarıları üzerinde Bir görünüm, Uygulama: Yol durum Değerlendirmesi: ve Kapsam: İş öncelikleri altında yürütülmüştür. Dünya KOBİ Forumu gibi, dar alanlarda ve G20 gündeminin önemli bir odak noktası olarak KOBİ tutmak için Arjantin Başkanlık isteğini duymak için mutluyuz.

Dar alanlarda ve dar alanlarda Arjantin Almanya Berlin'de Ortak bir Atölye çalışması Düzenledi
21-22 Eylül'de Artmaya Arjantin ile birlikte Artmaya Almanya Almanya Arjantin cumhurbaşkanlığı geçişi kolaylaştırmak için "Artmaya Artmaya Almanya Arjantin Buluşuyor" başlıklı bir atölye toplandı. Dar alanlarda Arjantin atölye iki yeni sherpas sırasında; Carolina Castro, dar alanlarda Arjantin Yönetim Sherpa ve Fernando Linda, dar alanlarda Arjantin Politikası Sherpa sunuldu. Seans boyunca, 70 ' den fazla katılımcı geçen yıl birlikte 2018 Artmaya Arjantin Başkanlık için umutlarını ve beklentilerini dile getirdi Artmaya devamlılığa bakış açıları kazandırdı.
Hoş geldin Yeni Dünya sosyal forum içinBağlı

Biz gibi Hoşgeldiniz Kenya Ulusal Ticaret Odası Ticaret Sanayi ve Konfederasyon Zimbabve Perakendeciler olarak Dünya KOBİ Forumu en son bağlı.
Bize ulaşın member@worldsmeforum.orgeğer ilgilenen bir dünya sosyal forum haline bağlı.
Yaklaşan Olaylar

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» TÜSİAD: “Kayıp Ütopyalar ve Korkulan Distopyalar: Liberal Dünya Düzeninin Geleceği”
» İş dünyasından “Başarısızlık Zirvesi”
» “Şirketleri büyüten girişimciyi patron yapan” fuar kapılarını açtı
» TEGEP Eğitim ve Gelişim Zirvesi 2018’e Bilet Kazan!
» BTTO - BUİKAD Arasında İşbirliği Protokolü imzalandı
» Yöneticinin kişisel dönüşümü, inovasyona dönüşüyor
» KOBİ’ler için güçlü olmanın yolları
» E-ticarette rekabetin 4 kuralı
» "TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!" Girişimcilik Programına dönüşüyor
» Güler Sabancı: "Kızkardeşler Geleceğin Nasa’sını Türkiye’de Kurabilirler"
» BUİKAD İŞKUR ile işbirliği protokolü imzaladı
» TÜSİAD Türkiye Enerji Zirvesi’nde özel bir oturum düzenledi
» BUİKAD Kır çiçekleri için koştu
» İhracat Akademisi ile KOBİ’ler ihracatçı olacak
» İhracattaki her üç topuk sesinden biri Egeli kadınlara ait
» Girişimci kadınlar sertifikalarını aldı
» TİM tarihinde ilk kez kadın konseyi oluşturuldu
» Shell&Turcas, Ankara’da kadınlarla güçleniyor
» İş hayatında artık “yeni yakalar” oluşuyor
» ​P G, geleceğin kadın liderlerini yetiştiriyor
» Sanayi sektöründe ‘kadın’ın önemi masaya yatırıldı
» Genç iş insanları cinsiyet eşitsizliğine "dur" diyor
» Kauçuk sektörü temsilcilerinden “pozitif ayrımcılık” talebi
» “BricaR Zirvesi” TÜSİAD evsahipliğinde İstanbul’da düzenlenecek
» TÜSİAD Buenos Aires’te düzenlenecek B20 Zirvesi’ne katılıyor