4. Uluslararası Beşiktaş Fotoğraf Festivali başlıyor

29 Eylül 2017 Cuma 18:00
12
14
16
18

Beşiktaş Belediyesi’nin her yıl Türkiye’den ve dünyadan pek çok fotoğraf sanatçısını bir araya getirdiği Foto İstanbul Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali, 30 Eylül Cumartesi günü müthiş bir kokteyl ile kapılarını sanatseverlere açıyor.

Bu sene 4.sünün düzenleneceği 60 sergi 112 Fotoğraf sanatçısı’nın katılarak 12 Lokasyon da gerçekleşecek olan festival,  yarın akşam Ortaköy Yetimhane’de gerçekleşecek olan müthiş kokteyl ile başlayarak 22 Ekim’e kadar Beşiktaş’ın en önemli noktalarında devam edecek.

Festival kapsamında sergilerin yanı sıra; panel, yuvarlak masa tartışmaları, ustalarla sohbet, portfolyo değerlendirmeleri ve kitap imza günü gibi birçok yan etkinlik de düzenlenecek.

Türkiye’den ve Dünyadan birçok fotoğraf sanatçısının katılacağı açılış kokteyline, Başkonsoloslar ve Rahipler‘in yanı sıra Beşiktaş Belediye Başkanı Av. Murat Hazinedar da katılacak. Bu sene 4.sü gerçekleşecek olan Beşiktaş Uluslararası Fotoğraf Festivali açılış kokteylinde siz değerli basın mensuplarını da aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 30 Eylül 2017 Cumartesi (Yarın)

Saat: 19.00

Yer: Ortaköy Yetimhanesi

 30 Eylül 2017’de başlayarak 22 Ekim’e kadar devam edecek olan festivalin içeriği ve bilgileri de şu şekildedir;


Fotoistanbul 2017, son dönemin öne çıkan isimlerinden Omar Victor Diop, siyah-beyaz doğa fotoğraflarıyla ünlü Michael Kenna, “Dans Eden Fotoğrafçı” lakabıyla tanınan Youngho Kang başta olmak üzere, Alejandro Chaskielberg, Alex Timmermans, Eddo Hartman, Serge Najjar, Gyula Soproyni gibi dünyaca ünlü isimlerin aralarında bulunduğu birçok yabancı sanatçının eserlerini İstanbul’da ağırlayacak. Ahmet Elhan, Ali Alışır, Çerkes Karadağ, Saygun Dura Türkiye’den eserleri festivalde sergilenecek fotoğraf sanatçılarından bazıları... Yakın zamanda kaybettiğimiz usta fotoğraf sanatçısı Sabit Kalfagil’in eserleri de festival bünyesinde sergilenecek ve sanatçı ile ilgili bir de söyleşi düzenlenecek.

Ayrıca gelmiş geçmiş en önemli fotoğraf sanatçılarından Robert Capa adına verilen ve fotoğraf dünyasının en prestijli ödüllerinden biri sayılan “Robert Capa Uluslararası Büyük Ödülü” sahibinin eserleri, her yıl olduğu gibi bu yıl da Fotoistanbul’da sergilenecek.

Sanat yönetmenliğini Attila Durak’ın, yöneticiliğini Rıza Erdeğirmenci’nin yaptığı festivalin küratörleri Coşar Kulaksız, Hüseyin Yılmaz, Katharina Mouratidi, Jae Hyun Seok, Christophe Laloi ve István Virágvölgyi. Ersin İleri festivalin iletişim koordinatörlüğünü üstlenirken, Ebru Uluğkay proje koordinatörü, Noyan Sungur da proje yöneticisi olarak görev alıyorlar.

Kısa süre içinde uluslararası farkındalık da yaratan Fotoistanbul’un bu yılki onur konuğu Hollanda olacak. Bu kapsamda 5 Hollandalı fotoğrafçı; Alex Timmermans, Annabel Oosteweeghel, Marieke Van Der Velden, Eddo Hartmann ve Peter Edel festivalde sergileriyle yer alacaklar.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
» Konuşan Resimler
» “Bizi müzik birleştirir”
» Şevval Sam Müzeyyen Senar’ın şarkılarını yorumluyor
» Adı aşk
» Türkülerin Efendisi
» ilk Türk belgeseli “Genç Pehlivanlar” seyiriciyle buluştu.
» Sabancı Vakfı’ından ’Çocuk işçiler’ Anlamlı ödül töreni
» Fırçası Ateş, Boyası Kumaş... Azarnegari
» Eda-Metin Özülkü Ankaralı hayranlarıyla buluştu
» Aşık Veysel dostları aşık filmine sahip çıkıyor
» Kiminle Evlendim
» Aman doktor
» Sevenleriyle Beyazperdede buluşacak
» Güçlü Bir Aşk Hikâyesi ve korku aynı perdede
» Çingeneler Zamanı
» İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin Londra Caz Festivali’ni Düzenleyen Serious’ın Programlama Direktörü oluyor
» SALT Galata’da Uzun Perşembe
» 37. İstanbul Film Festivali Ulusal yarışma jürisi belirlendi
» Genç yetenekler dev konserle büyüledi
» Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası “Mozart’ın Sihirli Dünyası” gösterisini yarıyıl tatiline özel sahneliyor
» Dünyaca Ünlü Fotoğrafçılar Uluslararası Festivalde buluşuyor!
» Anadolu Tiyatro Ödülleri’nden Şehir Tiyatroları’na 5 ödül
» Altın Küre Ödüllü "Ben, Tonya" İKSV Galaları’nda
» Eskişehir’de Golden Horn Brass sahne aldı
» Bir tutam renk